Chciałabym, żebyście dzisiaj poznali najgorsze diety na świecie . Czy przynoszą skutki, czy mogą tylko zaszkodzić? My, kobiety, często zapominamy o fakcie, że zbędnych kilogramów nie nabawiłyśmy się w tydzień, więc i w tydzień nie damy rady zdrowo się ich pozbyć. Po jakie kontrowersyjne diety nie warto sięgać, jakie konsekwencje niosą za sobą – dowiecie się już za moment. Zapraszam do czytania.

Oto najgorsze diety na świecie

1. Śpiącej królewny

Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na… przesypianiu głodu. Zamiast jeść, kładziemy się więc spać. Często, by wprowadzić się w stan snu pomimo uporczywego głodu dającego o sobie znać, stosowane są dodatkowe środki nasenne i farmaceutyki. Dieta ta oczywiście może bardzo zaszkodzić naszemu zdrowiu – rozregulować cykl dobowy, spowolnić metabolizm, odbić się na stanie przewodu pokarmowego i zmienić poziomy hormonów w naszym organizmie. Dodatkowo stosowane farmaceutyki mogą powodować skutki uboczne, uzależnienie, a w połączeniu z brakiem pożywienia i dostarczanych kalorii – nawet zapaść.

2.Tasiemcowa

Myślę, że tutaj nie potrzeba słów, by wyrazić jej głupotę i problemy, do których może doprowadzić. Najczęściej stosowana jest przez młode, niedoświadczone i nieodpowiedzialne dziewczyny. Polega na spożyciu jaj tasiemca, który rozwijając się następnie w organizmie żywi się tym, co mu dostarczymy, jednocześnie powodując nasze niedożywienie i utratę wagi. Tasiemiec może ulokować się w różnych miejscach naszego przewodu pokarmowego, doprowadzając tym do uszkodzenia narządów wewnętrznych, skrajnego wyniszczenia organizmu a nawet śmierci.

3. Alkoholowa

Jak mówi nazwa, posiłki zastępujemy alkoholem, który nabija nam ‘pustych kalorii’ dzięki czemu nie odczuwamy zmęczenia ani głodu. Czy jest skuteczna – raczej nie ma takiej możliwości, ponieważ alkohol sam w sobie jest kaloryczny, więc wypijając jego duże ilości spożywamy naprawdę dużo kcal, do tego nie dostarczamy odpowiedniej ilości makroelementów takich jak białko czy tłuszcze. Duża ilość spożywanych węglowodanów może mieć wpływ na produkcje insuliny w naszym organizmie i doprowadzić do cukrzycy. Spożywanie dużych ilości alkoholu będzie prowadziło również do uzależnienia i uszkodzenia wątroby, co może zakończyć się śmiercią.

4. Octowa

Polega na spożywaniu octu zamiast posiłków. Kiedyś łączono ocet z wodą, dziś stosuje się do tego celu ocet jabłkowy. Dieta ta ma prowadzić do oczyszczenia organizmu. Niestety, skutkuje również wymiotami, biegunkami, zakwaszeniem organizmu. To wszystko do kupy może spowodować poważne uszkodzenia przewodu pokarmowego, żołądka, wątroby, odwodnienie, zmiany hormonalne, wycieńczenie i w skutkach nawet śmierć.

Najbardziej kontrowersyjne diety świata

5. Parowa

Jedna z najbardziej idiotycznych diet świata. Polega na wdychaniu pary z gotujących się posiłków. Stworzono nawet odpowiedni zestaw do inhalacji, który ma pomóc nam w tym procederze. Nie jemy więc… nic. Tylko wąchamy. Jakie zagrożenia to za sobą niesie? Chyba sami możecie sobie wyobrazić. To w zasadzie głodówka.

6. Wacikowa

Kolejny trend nastolatek, dieta niby podsłyszana od światowych top modelek. Zamiast posiłków spożywamy waciki nasączone sokiem, koktajlami energetycznymi itp. Waciki następnie pęcznieją nam w brzuchu, prowadząc do uczucia sytości. Nie dość, że kaloryka takich posiłków jest znikoma, to dodatkowo wyniszczamy nasz układ pokarmowy, możemy doprowadzić do szybkich wrzodów żołądka, wacik może przykleić się nam w przewodzie pokarmowym, gromadzić się w nim,  prowadząc do niedrożności i tak dalej… Dodatkowo jedząc waciki łykamy mnóstwo substancji chemicznych, Jednym słowem dieta ta prowadzi do wyniszczenia organizmu oraz w skutek tego… śmierci.

7. Głodówka

Mówcie, co chcecie – głodówka jest niebezpieczna, szczególnie całkowita. Jasne, że zdarza się, że jest prowadzona pod okiem lekarza z jakiś tam powodów zdrowotnych, przed zabiegami lekarskimi itp, nigdy jednak nie sięgamy po nią sami, choćby nie wiem, jak bardzo zależało nam na schudnięciu. Głodówka prowadzi do spowolnienia metabolizmu, chcąc nie chcąc efektu jojo, zaburzeń hormonalnych, hipoglikemii, niedoboru składników odżywczych. Może prowadzić do omdleń, zaburzeń rytmu serca, wypadania włosów, odwodnienia, brzydkiego wyglądu skóry, paznokci, a prowadzona bardzo długo do wycieńczenia i śmierci. Ostatnim razem, kiedy pisałam o głodówce, kilka osób zaleciło mi się douczyć, porównując głodówkę do diety IF i pisząc o jej pozytywnych skutkach.

Nie pozostanę więc obojętna na ten fakt – DIETA IF TO NIE GŁODÓWKA, błagam. Na diecie IF JEMY, choć w określonych oknach żywieniowych lub dniach. Jednak JEMY. Na głodówce nie jemy nic, albo prawie nic przez kilka dni, nawet tygodni (w skrajnych wypadkach). Różnica jest diametralna… Jeżeli chcecie przeczytać o diecie IF, zapraszam tutaj ===>KLIK.

Tak wyglądają najgorsze diety na świecie. Co o nich sądzicie? Ja uważam, że każda z nich jest totalnie absurdalna i niebezpieczna. Czy naprawdę utrata kilogramów jest dla ludzi aż tak ważna, że sięgają po metody, które mogą zagrażać ich życiu? Oczywiście bzdurnych diet jest więcej, wybrałam tylko te najbardziej według mnie kontrowersyjne. Piszcie, co uważacie w komentarzach.

Pozdrawiam,

 

5 KOMENTARZE

  1. Dodałabym tutaj jeszcze dietę Ducana 🙂 jakiś czas temu popularną 😉 jedzenie praktycznie samego białka prowadzi do przeciążenia nerek, kwasicy ketonowej, a przy braku kontrolowania swojego stani zdrowia podczas jej prowadzenia nawet do śmierci.

    • Prawda. Jest naprawdę wiele tragicznych diet, szczerze mówiąc to nie jestem w stanie nawet ich wyliczyć, a z tygodnia na tydzień tragicznych pomysłów tylko przybywa. Dlatego dietę najlepiej spersonalizować i mieć przygotowaną tylko pod samą siebie oczywiście po konsultacjach lekarskich – wtedy zawsze będzie zdrowo i bezpiecznie 🙂

  2. Też myślałam, że znajdę tutaj dietę Dukana, ale tego się nie spodziewałam… Ludzie na prawdę to robią?! Głupota. Bliżej zapoznana jestem jedynie z głodówkami i tutaj nie byłabym aż tak wrogo nastawiona. Takie kilkudniowe posty (bo dietą tego nazwać raczej nie można) często są stosowane, aby oczyścić organizm z toksyn i wyregulować (tak, właśnie wyregulować) procesy zachodzące w organizmie. Podczas takiej głodówki pije się bardzo duże ilości wody. Negatywne uczucie (jak ból głowy, uczucie głodu czy brak koncentracji) widoczne są w pierwszych dniach, kiedy organizm przestawia się na czerpanie energii ze zgromadzonych tłuszczy i wszelkich “złośliwych” komórek – później mija. Oczywiście nie mówię, że ten sposób jest dobry, aby schudnąć. Nie w tym celu powinien być stosowany.
    Dzisiaj miałam nawet wykład (na studiach) na ten temat. Głodówki na prawdę nie są takie złe, chociaż korzystniejsza podczas oczyszczania organizmu jest dieta owocowo-warzywna dr Dąbrowskiej, ponieważ oprócz oczyszczania wprowadza do organizmu “te dobre” składniki odżywcze 🙂

    • tutaj piszemy oczywiście o głodówce jako ‘sposobie odchudzania’, zdaje sobie doskonale sprawę że jest wiele innych możliwości jej zastosowania (inne lepsze, inne gorsze, jeszcze inne koniecznie), jednak niestety wiele osób nadal sięga po nią jako ‘szybką możliwość utraty kilogramów’ co może skończyć się tragedią. O Diecie Dukana nie pisałyśmy, bo jednak zależało nam na przedstawieniu tych naprawdę kontrowersyjnych, co mam nadzieję się udało – tak, te diety naprawdę istnieją…

  3. Podstaw zdrowego żywienia to odpowiednie zbilansowanie diety. Jak wszyscy dobrze wiemy, droga do dobrej formy i pięknego ciała jest długa i wyboista. Jednak wysiłek fizyczny i właściwy plan żywieniowy potrafi zdziałać cuda:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.