Jak mieć płaski brzuch? W końcu każda z nas o nim marzy. Czasami nasze marzenie jest łatwiejsze w wypracowaniu niż nam się wydaje. Niestety po drodze popełniamy szereg błędów, które oddalają nas od naszego celu. W takim razie jaki z nich możemy już na początku wyeliminować, żeby od razu nie spotkać się na drodze z porażką? O tym przeczytacie w tym wpisie.

Jak mieć płaski brzuch?

DIETA

Bez niej ani rusz. To ona odpowiada aż za 70% efektów. Powinna być dostosowana do tego, co chcemy osiągnąć. Nigdy nie może być ona głodowa, ponieważ spowoduje tylko efekt jojo. Jeżeli chcemy zrzucić nadprogramowe kilogramy powinniśmy od naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego odjąć około 400 kcal i mamy taki deficyt, który pozwoli nam schudnąć bez uzyskania efektu jojo. Jeżeli chcemy przybrać masy mięśniowej, nasza dieta powinna być bardziej bogata w białko, w przypadku zrzucenia tłuszczyku powinna zawierać mniej węglowodanów. Prawda jest taka, że samemu na własną rękę bardzo ciężko jest takie rzeczy wyliczyć dlatego bardzo zachęcam Was do korzystania z pomocy dietetyków.

TRENING

Nawet 1000 zrobionych brzuszków nie przyniesie efektu jeżeli nie spalisz na początku tłuszczyku na brzuszku, który przykrył Twoje mięśnie. Właśnie od niego powinnaś zacząć. Oczywiści, musisz pamiętać o tym, żeby Twój trening nie składał się tylko ze spalania. Spalamy do pewnego czasu, a później rzeźbimy, rzeźbimy i rzeźbimy. Co jest najlepszy na spalenie? Wcale nie cardio, chociaż na początek chyba najbardziej Wam polecam. Znacznie lepszy efekt przyniosą ćwiczenia z ciężarami. Jeżeli nasz brzuch jest gotowy do modelowania ustalamy, że trenujemy go MAKSYMALNIE 3 razy w tygodniu. Większa ilość treningów wcale nie przyniesie lepszych efektów. Pamiętajcie również o różnorodności. Ona jest naprawdę bardzo ważna! Nie przyzwyczajajcie mięs i ciągle do tych samych sesji treningowy. Zaskakujcie je.

PIELĘGNACJA

Bardzo często słyszy się, że przy dużej nadwadze nie można skutecznie zmniejszyć ilości skóry, która pozostaje po odchudzaniu. To jest niestety prawda ALE UWAGA! Regularne peelingi, balsamy ujędrniające, kolagen i inne cuda sprawią, że skóra będzie w znacznie lepszym stanie. Na potwierdzenie moich słów, zostawiam Wam link do metamorfozy jednej z Was! Zobaczcie jak autorka tej przemiany poradziła sobie ze skórą po odchudzaniu bez operacji plastycznej.

Efekty treningów – Niesamowita metamorfoza

MOTYWACJA

Bez motywacji nie ma takiego powera! Dlatego stawiajcie sobie mała cele, które jesteście w stanie zrealizować. Niech to będzie 1 kilogram na minusie w ciągu miesiąca niż 4 kilogramy. Pierwszy cel jesteście w stanie zrealizować, drugi jest bardzo mało realny. Po co macie się od razu zniechęcić, prawda? Możecie się nagradzać za wytrwałe dążenie do tego co chcecie osiągnąć. Pamiętajcie, żeby tylko nigdy nie karać się za porażki. One też musza się pojawić. Uczą nas przede wszystkim pokory. Ważne jest to, żeby po porażce podnieść się na nowo.

SAMOAKCEPTACJA

Drogie Panie, pamiętajcie również o tym, żeby akceptować swoje małe mankamenty, Myślicie, że gwiazdy fitness ich nie mają? Jesteście w błędzie! Każdej z nas robi fałdka na brzuchu w trakcie siedzenia. Jest ona normalną rzeczą i naprawdę nie musicie jej ukrywać. Ona jest nam potrzebna. Gdybyśmy jej nie miały naprawdę trudno byłoby wykonywać wiele czynności. Macie o 2 centymetry więcej w talii niż chciałybyście? Może warto to zaakceptować? Może nie jest to koniec świata?

Zdrowy styl życia powinien być przyjemnością, a nie zagadką, która ma odpowiedzieć nam na pytanie “Jak mieć płaski brzuch?”, tylko po to żeby mieć lepszy ABS od swojej sąsiadki. Nie traktujcie tak tego. Trening ma być dla Was przyjemnością i naprawdę nieważne jest to ile zajmie Wam przemian! Ważne jest to, żebyście się nie poddawały pracowała nad sobą, a każdy mały sukces świętowały! Jeżeli czujecie że nie chcecie się zmieniać, nie rób cie tego na siłę (ale tylko wtedy, kiedy Wasza waga jest zdrowa i nie sprawia, że zmagacie się z kłopotami zdrowotnymi).

Pozdrawiam,

Przeczytajcie również:

Dołącz do mnie na instagramie: kliknij tutaj

1 KOMENTARZ

  1. Na płaski brzuch najlepsza jest niskokaloryczna dieta, regularne ćwiczenia i stosowanie iqmango. Dzięki temu metabolizm wzrasta, apetyt zostaje zahamowany, a tkanka tłuszczowa jest regularnie spalana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.