Witam Was bardzo serdecznie. Kobiety dzielą się na te, które chcą spalić zbędny tłuszczyk i te, którym zależy na wyrzeźbieniu ciała, a zwłaszcza partii, które są bardzo kobiece. Chciałam Wam dzisiaj zaproponować trzy niesamowicie skuteczne i proste ćwiczenia na modelowanie pośladków, które wykonywane poprawnie i regularnie (np. 3 razy w tygodniu) zaskoczą Was swoimi efektami już po kilku tygodniach. Jeśli zaczniecie już teraz, to wiosną zaskoczy Was coś jeszcze… reakcja i spojrzenia innych. Nie będziecie tego żałować, gwarantuję!

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na boku, tak by biodra, kolana i stopy tworzyły jedną linię. Głowę wspieramy na łokciu, napinamy mięśnie brzucha. Następnie nogę znajdującą się na górze zginamy w kolanie i kładziemy w ten sposób, jak pokazane jest na zdjęciu. Drugą nogę unosimy do góry, obciągamy palce i rysujemy kółka. Powoli, pamiętając o oddychaniu, 5 kółek w jedną stronę, 5 kółek w drugą stronę. Kładziemy nogę na macie i zmina strony.

Ćwiczenie 2.
Kładziemy się wygodnie na brzuchu, czoło opieramy na dłoniach, nogi wyprostowane na szerokość bioder, po czym unosimy w tej pozycji stopy do góry i łączymy ze sobą pięty. Unosimy kolana nieznacznie ponad matę i przyciskamy prawą piętę do lewej. Wytrzymujemy w tej pozycji ok 20 sekund. Kładziemy kolana, głęboki wdech, wydech i jeszcze raz to samo. Kładziemy kolana na macie, kładziemy stopy. Przechodzimy do pozycji child’s pose (jak na zdjęciu), siadamy na piętach, a ręce wyciągamy jak najdalej przed siebie. Rozciągamy plecy, oddychamy; wdech nosem i wydech ustami.

Ćwiczenie 3.
Kładziemy się na boku, analogicznie jak w ćwiczeniu 1, zginamy nogę w kolanie którą mamy na górze i przyciągamy udo w kierunku klatki piersiowej. Następnie prostujemy nogę w kolanie w taki sposób, jakbyśmy chcieli piętą przesunąć po podłodze ciężkie pudło. Zginamy, prostujemy, wdech i wydech. Wdech nosem, wydech ustami. 10 wolnych powtórzeń i zmiana strony.

Tak, te 3 ćwiczenia naprawdę potrafią zdziałać cuda z pośladkami. Jestem tego pewna! Regularne ich wykonywanie sprawi, że same będziecie pod wrażeniem efektów. Zachęcam Was do włączenia tych 3 prostych ćwiczeń do swoich treningów.

Zapraszam Was serdecznie na moje konto na Instagramie:  Mój instagram – Dołącz do mnie – kliknij tutaj.Znajdziecie tam wiele zdjęć z ćwiczeń nie tylko pilatesu, lub/i na mojego początkującego fanpage na Facebook:  Mój Facebook – Dołącz do mnie – kliknij tutaj.

Pozdrawiam serdecznie,

Martha Pilates Trainer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.