Chyba każda z nas miała w swoim życiu taki moment, w którym nagle stwierdziła, że zaczyna swoją przygodę z jedną z najpopularniejszych polskich trenerek fitness i motywatorek – Ewą Chodakowską. Te bardziej odważne zdecydowały się także na wprowadzenie jej zasad żywieniowych.

Dieta Ewy Chodakowskiej jest połączona z intensywnym wysiłkiem fizycznym, co wiąże się z dostarczaniem organizmowi większej dawki energii.

Jakich zasad się trzymać żeby osiągnąć efekty, jakie obiecuje polska ikona świata fitness? Przekonajcie się same.

Najlepsze sposoby na utratę kilogramów według Ewy Chodakowskiej

Pierwszą podstawową zasadą, nie tylko przy chęci rozpoczęcia swojej przygody z Ewą, ale przy każdej innej diecie czy ćwiczeniach, jest zrobienie badań. Istotna jest tutaj morfologia, EKG i zmierzenie ciśnienia krwi. Warto także zorientować się czy jesteśmy na coś uczulone, a jeśli tak, to na co. Otrzymane wyniki powinno skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Przez większość swojego życia nie podnosiłaś się z kanapy, a na lekcjach wf wolałaś grzałaś miejsce na ławce zamiast uczestniczyć w ćwiczeniach? Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę bo zrobisz sobie krzywdę! Gwałtowne, intensywne próby powrotu do aktywności fizycznej nie wyjdą Ci na dobre. Najlepszym sposobem jest metoda małych kroczków i stopniowe zwiększanie intensywności ćwiczeń.

Sama znasz się najlepiej, a zatem wiesz jaką masz kondycję. Jeśli dawno nie ćwiczyłaś, zacznij od prostych treningów, 3-4 razy w tygodniu. Gdy poczujesz, że ćwiczenia przestały być dla ciebie wyzwaniem i świetnie sobie z nimi radzisz, zmień trening na bardziej intensywny i powtarzaj go ok. 5 razy w tygodniu. Nigdy nie ćwicz zaraz po dużym posiłku (do 2 godzin) i nawadniaj organizm.

Udało Ci się zrzucić chociaż 1 kg? Super, pora na nagrodę (jednak niech nie będzie to wizyta w fast-foodzie, a np. super modny strój do ćwiczeń czy wizyta u kosmetyczki). Nie zapomnij także o zrobieniu zdjęcia “przed”! Cykaj fotki co jakiś czas, a na pewno zauważysz różnicę, która zmotywuje Cię jeszcze bardziej.

W redukcji wagi, czyli inaczej mówiąc odchudzaniu, nie chodzi o liczenie kalorii. Chodzi o to, by stopniowo przerzucić się na to, co zdrowe i przyzwyczaić do tego ciało. Ważne są produkty, jakie wybieramy.

Masz gorszy humor? Nie, nie jest to dobra wymówka. Aby zachęcić się do ćwiczeń, możesz wybrać swoje ulubione ćwiczenia. Wtedy na pewno nie będzie to takie straszne na jakie początkowo wyglądało!

Zmierzając ku końcowi – nie poddawaj się i nie bądź dla siebie zbyt surowa!

Pozdrawiam,

Roksana

Przeczytaj na blogu również:

Ten trening sprawi, że będziesz chciała więcej i da efekty, których się nie spodziewasz

Wystarczy jedna sesja tego treningu, żeby zobaczyć progres! Tak poprawisz swoją sylwetkę

Latające ćwiczenia- Poznaj BUNGEE FITNESS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.