Patrząc na zdjęcia, ciężko jest uwierzyć, że Carolyn Hartz – nasza dzisiejsza bohaterka ma już 70 lat. Na jej profilu na Instagramie (sweetlifeaus) można znaleźć mnóstwo zdjęć przedstawiających pysznie wyglądające słodycze, jednak 70-latka unika cukru już od ponad trzech dekad! Jaki efekt uzyskała? Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda w tym wieku!

Carolyn Hartz pochodzi z Australii i jest znana z wykonywania pysznych (a co najważniejsze zdrowych) słodyczy. Do ich produkcji zamiast białego cukru – wykorzystuje ksylitol. Pasja przerodziła się w biznes i dzisiaj Carolyn jest właścicielką SweetLife. Wydała nawet książkę, w której umieściła przepisy na swoje pyszności. Zachęca również wszystkich, aby zrezygnowali z białego cukru.

 Carolyn nie je cukru już od 31 lat.  Nie było to łatwe – jak każdy bardzo lubiła słodycze, a nawet była od nich uzależniona. „Początki nie były łatwe, bo byłam uzależniona od cukru, ale wierzę, że jego wyeliminowanie z diety jest najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu udało mi się zachować zdrowie i kondycję” – przyznaje w Daily Mail. Wpadła jednak na fantastyczny pomysł – zamiast zmuszać się do ich niejedzenia, postanowiła inaczej ugryźć ten problem. Postanowiła do produkcji słodyczy wykorzystywać ksylitol, o czym już wcześniej wspomniałam. Jest to alkohol cukrowy pochodzenia roślinnego, posiadający prawie o połowę mniej kalorii niż zwykły cukier i 15-krotnie niższy indeks glikemiczny. Jest on najczęściej pozyskiwany z brzozy i znacznie poprawia ogólny stan organizmu. Dodatkowo sprzyja zachowaniu młodości przez komórki naszego ciała. Ważnym elementem jej diety są świeże warzywa i owoce, nabiał i białko. Każdy posiłek zawiera białko, które pomaga i odczuć sytość i wyrównuje poziom cukru we krwi.

Najlepszym przykładem tego, jak działa ksylitol jest postać Carolyn. Oprócz odpowiedniego sposobu żywienia, kobieta stara się regularnie ćwiczyć, medytować, a co najważniejsze – stara się pozytywnie podchodzić do życia. Nie zapomina o demikajażu, a na co dzień stosuje kremy z wysokim filtrem UV.  Śpi conajmniej 8 godzin w ciągu doby i podkreśla, że sen ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o stan naszego zdrowia. Kobieta ubolewa, że tak wiele osób o tym zapomina.

„Jestem optymistką. Nawet kiedy życie stawia przede mną wyzwania, nauczyłam się, by myśleć pozytywnie. Wytrenowałam się w tym, by zawsze pamiętać, że szklanka jest w połowie pełna, a nie pusta” – mówi Carolyn

Kobieta wspomina również, iż według niej świat byłby lepszy, gdyby wszyscy myśleli podobnie. – Możecie się śmiać, ale chciałabym, żeby pogodynki w prognozach mówiły, że dzień jest częściowo słoneczny, a nie niepochmurny. To uszczęśliwiłoby bardziej widzów – podsunęła kiedyś pomysł podczas rozmowy z Daily Mail.

A co Carolyn radzi innym kobietom, które chciałyby wyglądać tak jak ona? Aby nigdy nie porównywały się do innych!

Dajcie znać czy Wam podoba się nasza dzisiejsza bohaterka – 70-letnia Carolyn? Jestem ciekawa, dlatego koniecznie dajcie znać!

Pozdrawiam,

Roksana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.