Najczęściej powielane mity treningowe, o tym chciałabym dzisiaj z Wami porozmawiać. Wszyscy je słyszeliśmy ale niestety nie każdy z nas wie, że są to mity. Dzisiaj “pod lupę” biorę najczęściej powielane mity treningowe. Pora je obalić raz na zawsze. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie. 🙂
Koleżanka poleciła Ci super ćwiczenia, nie wiesz dokładnie czy znalazła je w Internecie, czy jest pod opieką trenera personalnego i to on ułożył je specjalnie dla niej. Zachwycona jej efektami wdrażasz je w swoje życie. Następnie czekasz na cud, ale on się nie pojawia. Co robisz źle? Nawet najlepszy trening, który sprawdził się u kogoś innego, dla Ciebie może okazać się mało efektywny. Mięśnie każdego człowieka w różny sposób reagują na aktywność fizyczną, a dodatkowo sam organizm różnie przyjmuje wysiłek. Jaki z tego wniosek? Trening, który sprawdził się u koleżanki, wcale nie musi zadziałać u Ciebie. Zrób weryfikację i sprawdź, na co Twój organizm reaguje najlepiej.
Wchodzisz na siłownię i od razu zauważasz, że większość osób skupia się wyłącznie na podnoszeniu ciężarów? Zastanawiasz się pewnie, dlaczego nikt nie pamięta o tym, że powinniśmy wykonywać także ćwiczenia na nogi. Nie, nawet jeśli uprawiasz jogging i pokonujesz dziennie kilka kilometrów to nie możesz zapomnieć o tej partii ciała podczas treningu. Kolejny mit obalony. Budowanie formy bez dolnych części nie ma najmniejszego sensu.
Wiele z nas w dalszym ciągu jest przekonanych, że spalanie kalorii podczas cardio to najszybszy, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na utratę zbędnych kilogramów. Nic bardziej mylnego… Rzeczywistość jest taka, że ćwicząc ze zwiększonym tempem spalasz najwięcej kalorii zatrzymanych w tłuszczach. Ważna jest jeszcze jednak całkowita ilość straconych kalorii, które spalasz zdecydowanie więcej podczas treningu interwałowego. Dzięki takiego rodzaju aktywności Twój organizm będzie spalał kalorie nawet po zakończeniu treningu.
Aby osiągnąć cel, trzeba trenować do granic wytrzymałości? Mit, mit i jeszcze raz mit. Daj sobie odpocząć a wtedy wyniki będą bardziej zadowalające, a Ty nie zniechęcisz się po kilku treningach. Tak samo jak wysiłku fizycznego, nasz organizm potrzebuje odpoczynku. Jeśli nie otrzyma go w odpowiedniej ilości, Twoje starania pójdą na marne.
Jeśli zapomniałam o jakimś micie dotyczącym mitów związanych z treningiem to koniecznie to piszcie go w komentarzu.
Pozdrawiam,
Roksana
Przeczytaj na blogu:
Wystarczy jedna sesja tego treningu, żeby zobaczyć progres! Tak poprawisz swoją sylwetkę