środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaLifestyleWłącz myślenie ! Nie zostawiaj Dzieci i Zwierząt w nagrzanym samochodzie!

Włącz myślenie ! Nie zostawiaj Dzieci i Zwierząt w nagrzanym samochodzie!

Jest to pierwszy taki post na moim blogu. Chciałabym, żeby dotarł on do osób, które nie zdają sobie sprawy do czego może doprowadzić zostawienie bezbronnego dziecko bądź zwierzaka w samochodzie. 

Za oknem coraz większe upały. Wczoraj temperatura w samochodzie mojego faceta wynosiła 35 stopni. Nigdy nie wpadłabym na pomysł zostawienia dziecka bądź zwierzęcia odciętego od tlenu w aucie. Przeglądając dzisiejsze wiadomości w internecie, natrafiłam na informacje o śmierci 3 letniej dziewczynki, którą tata zostawił w samochodzie i po prostu poszedł do pracy. Twierdzi, że po prostu zapomniał o niej! Dziewczynka spędziła w stojącym na słońcu aucie 8 godzin.  Zmarła kilka godzin przed jego powrotem. Przyczyną śmierci był przegrzany organizm. 

Następnie natrafiłam na kolejną jak dla mnie bardzo drastyczną informację. w Białymstoku. 40-letnia Białorusinka zostawiła 8-letnie dziecko i poszła na zakupy. Kiedy na miejscu pojawiała się policja, to okazało się, że chłopiec zdążył już zasłabnąć. 

I kolejny artykuł w którym również opisana historia kolejnego dziecka, które zostało zamknięte w taki upał w samochodzie.

I to wszystko wydarzyło się w jeden dzień! Jak można doprowadzić do takiej sytuacji! Nawet nie chcę myśleć ile takich przypadków jeszcze się pojawi… Nie jestem osobom, która chce oceniać zachowanie tych osób. Chciałam tylko zwrócić uwagę na to, żebyście NIGDY nie przechodzi obojętnie obok takiego zdarzenia.

O takich sytuacjach trzeba pisać, mówić, apelować. Inaczej stanie się to codziennością. Nie każdy zdaje sobie sprawę do czego może doprowadzić nawet 15 minut minut w nagrzanym, zamkniętym samochodzie.

Chciałabym, żebyście obejrzały w całości ten filmik ( na końcu są przerażające statystyki ). Jest to kampania z 2013 roku nakręcona w USA:

Warto przypomnieć sobie jak udzielić pomocy takiemu maluszkowi:

Podsumowując filmik:

 1. Sprawdź, czy dziecko reaguje i oddycha
 2. Jeśli nie, podejmij resuscytację
 3. Wykonaj 5 wdechów ratowniczych obejmując ustami buzię i nosek dziecka
 4. Wykonaj 30 uciśnięć klatki piersiowej dwoma palcami ułożonymi w linii sutkowej
 5. Wykonaj 2 oddechy ratownicze
 6. Prowadź resuscytację do momentu przyjazdu karetki

Jeżeli kiedykolwiek będziecie świadkami takiej sytuacji REAGUJCIE! Wasza pomoc może pomóc przeżyć maluszkowi. Wystarczy 15 minut w zamkniętym samochodzie, żeby doprowadzić nawet do śmierci niewinnego dziecka czy zwierzęcia. Nie bójcie się wybić szyby! W takich chwilach życie danej osoby zależy właśnie od Was.

Nikt z Was nie zostanie za to ukarany! W tym momencie najważniejsze jest życie!

“Art26 kodeksu karnego
§1 
Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. 
§2 
Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.”

Włącz myślenie ! Nie zostawiaj Dzieci i Zwierząt w nagrzanym samochodzie!

Dominika
Dominikahttps://www.tipsforwomen.pl
Zakręcona studentka, zakochana w sporcie i zdrowym odżywianiu. W wolnych chwilach zajmuję się blogowaniem. Zamierzam motywować Was do aktywnego trybu życia i udowodnić Wam, że można wszystko!!! Wystarczy tylko naprawdę tego chcieć.
RELATED ARTICLES

9 KOMENTARZE

 1. ja bym się nie zawahała i wybiła szybę 🙂 jak słyszę takie rzeczy to się denerwuję… nie raz, nie da się słyszało, że ‘rodzice poszli zameldować się do hotelu i zostawili dziecko w samochodzie’ – np. w Chorwacji. Trzeba być co najmniej lekkomyślnym, żeby tak postąpić.

 2. Ja też zupełnie nie rozumiem takiego postępowania… Ludzie czasami w ogóle nie myślą… Nie tylko o sobie ale i nie myślą o innych- o ich dobru i życiu. Dzisiejszy świat kreuje bezmyślnośc i brak odpowiedzialności niestety. Nie bądźmy obojętni- bądźmy dojrzali i odpowiedzialni!

 3. a ja się popłakałam…masakra…nie wyobrażam sobie takiej sytuacji…nie zastanawiałabym sie wogóle tylko bym reagowała odrazu…sama mam dwoje dzieci i mój świat bez nich nie istnieje !!!!

  • Mimo tego, że nie mam jeszcze dzieci, to również płakałam. Zwłaszcza końcówka filmu i statystyki są przerażające. Wiem, że mój post nie każdemu ” wybije ” takie pomysły z głowy, bo nie do każdego dotrze Ale mam nadzieję, że uświadomił wielu osobom co trzeba w takim wypadku zrobić jeżeli będziemy świadkami ( mam nadzieję, ze takiej sytuacji NIGDY nie będzie! ).

 4. Rozumiem twój bulwers Tipsi odnośnie tego zdarzenia, choć dla mnie to tylko wypadek, każdemu mogło się to przytrafić w dzisiejszych czasach. Każdy jest zabiegany, ma pełno ważnych spraw do załatwienia albo jest spóźniony. Ojciec Oliwki miał zawieść ją do przedszkola, ale tego nie zrobił i może jak wyjdzie z szpitala PSYCHIATRYCZNEGO to może wtedy się dowiemy co było przyczyną śmierci Oliwki. Czytając na portalu to mężczyzna zorientował się parę metrów od miejsca zdarzenia ( jak przyjechał na parking sklepu) i wtedy zaczął reanimować córkę. Ja uważam że nie powinno się patrzeć krytycznie na te zdarzenie i tak już cała rodzina poniosła najwyższą karę. ( ojciec i matka w szpitalu na Gliwickiej i śmierć 3 letniej córki, wnuczki, kuzynki…) ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular