Każdy ma swoje problemy te bardziej i mniej ważne. Jednak w chwili, gdy je przeżywamy myślimy, że gorzej być nie może. Z perspektywy czasu dziwimy się sobie, że coś takie zajmowało nam czas i myśli. Może warto w trudnych chwilach na moment się zatrzymać i zastanowić czy warto?

Dlaczego tak jest?

Trudny dzień, coś się nie udało, stres. Są różne powody przejmowania się różnymi sprawami. W danym momencie wszystko wydaje się nam ważne, nawet błahostki. Nie mówię, że wszystko należy bagatelizować, bo wtedy na niczym by nam nie zależało. Dlatego gdy czujemy, że nadmiar obowiązków daje nam w kość, rozważmy czy wszystko jest na tyle ważne, aby tracić dla tego głowę.

Jak sobie radzić?

Po dokonaniu  wyboru, pamiętajcie, że uśmiech jest najlepszym lekarstwem na wiele problemów. Jesteśmy bardzo smutnym społeczeństwem, co często widać na ulicy. Osoba z uśmiechem na ustach to wyjątek od panującej reguły. Dlatego możemy to zmienić. Śmiech to zdrowie, więc bierzmy się do roboty!

Co więcej?

Cieszmy się z tego co mamy. Niby proste, ale trudne, mimo to warto czasem zwrócić uwagę, że potrzebujemy tego, aby same siebie doceniać. Ostatnio udało Ci się coś, nad czym długo pracowałaś? A może nawet jakiś drobiazg Ci wyszedł, jak np. znaleźć chwilę dla siebie? To są powody do radości.

Nasze problemy mogą nas przytłoczyć, dlatego pamiętajmy, że trzeba sobie z tym radzić. Uśmiech, to podstawa i właśnie na niego stawiam. Mam nadzieję, że Wy również. 🙂

Uśmiechnij się i spędź miło dzisiejszy dzień.

3 KOMENTARZE

  1. Masz rację pozytywne nastawianie, uśmiech, dowcipność to metody na szary dzień. Niestety chyba sam muszę częściej nad tym popracować 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.