Trochę czasu już minęło, ale w końcu się udało! Nareszcie jest! Kolejny wpis z cyklu Przegląd Marketów. Widzimy doskonale, ze ten cykl przypadł Wam do gustu, dlatego z przyjemnością tworzę dla Was te wpisy. Chociaż trzeba przyznać, ze zadanie jest coraz trudniejsze. Dzisiaj po lupę bierzemy market Netto! Powiem szczerze, ze było to dla mnie dość wygodne, Netto mam po drodze obecnie, a na pierwszym roku ciągle robiłam tam zakupy. Nie bez powodu! W kontekście zdrowej żywności, w Netto naprawdę jest z czego wybierać. Ale najpierw, tradycyjnie, kilka słów przypomnienia o samym cyklu.

Cykl „Przegląd Marketów” to swego rodzaju poradnik zakupowy. Biegam po sklepach w poszukiwaniu zdrowych produktów, z których możecie wykonać pyszne dania. Każdy wpis jest poświęcony innemu marketowi, zawiera listę produktów, na które warto zerknąć. Opisuję produkty pod względem ich ceny, kaloryczności i wagi. Tak jak zwykle zamieszam tez zdjęcia. W tekście nie uwzględniam warzyw i owoców, ze względu na częste zmiany cen i oferty. Oczywiście pamiętajcie, że są to tylko wskazówki! Ostateczny wybór zawsze należy do Was. To tyle słowem przypomnienia, przejdźmy wiec do zakupów!

Bio sezamki chia
Powiem szczerze. To jest pyszne! Wiem, że wiele z Was zwraca uwagę na pochodzenie produktów, dlatego czasem wspominam o produktach bio. W opakowaniu znajdziecie 3 sezamki, o wadze 27g. Całe opakowanie to 124 kcal, więc łatwo przeliczyć że jeden sezamek to 41,3 kcal. Naprawdę pyszna ( bardzo słodka) przekąska. Za bio sezamki musicie zapłacić tylko 1.99 zł. Jak dla mnie cena, którą bez problemu można znieść.

Masło orzechowe crunchy ( NaturAvena)
To jest masło, na które naprawdę warto zwrócić uwagę! 100% orzechów ziemnych, dziewczyny, no 100%! Nie ma dodatku soli, nie ma też cukru. To jest masło orzechowe jak trzeba. Słoiczek zawiera 340g i musicie zapłacić za niego 8,99 zł. Obstawiam, że już widziałyście droższe. W 100g produktu znajdziecie 647kcal. Także nie polecam zjadać całego słoika na raz.

netto 1 (1)

Czekolada gorzka (Wawel)
Tutaj mamy aż 90% kakao! To już jest naprawdę dużo. Jak z pewnością pamiętacie, zdrowa czekolada to ta powyżej 70% kakao. Jednak najbardziej zachęca cena. Nie znalazłam jeszcze tańszej! Kosztuję tylko 3,99 zł. Masa czekolady to 100g i zawiera ona 558 kcal. Pamiętajmy więc o umiarze i w tym przypadku.

Kubek warzyw
Produkt, który niesamowicie mnie zaskoczył! Chyba pierwszy raz widzę zdrowy produkt tego typu. Nie zawiera nic niepokojącego. W tym konkretnym znajdziemy dynię, pomidora, cebulę, seler, pieprz i majeranek. I tyle, poważnie. Masa netto to 17g i taka porcja zawiera tylko 44 kcal. Dodatkowo cena również zachęca, bo to jedynie 2,49 zł. Są tutaj studenci? Chyba wiecie co warto teraz zrobić.

Pestki dyni (Helio)
Prawdę mówiąc naszła mnie ochota, wiec kupiłam. Nie da się jednak zaprzeczyć, ze pestki dyni to wartościowy produkt. Co więcej, bardzo łatwo można wykorzystać je w kuchni. Opakowanie zawiera 100g i kosztuje 4,69 zł. Jeżeli chodzi o kalorie to całe opakowanie zawiera 577 kcal. Warto o pestkach pamiętać!

Quinoa ( Melvit)
Inna i chyba bardziej znana nazwa to komosa ryżowa. Komosa jest świetnym „śniadaniowym” pomysłem i szczerze Wam polecam! To opakowanie jest doskonałe jeżeli dopiero zaczynacie jej spróbować, ponieważ nie jest zbyt duże. Opakowanie zawiera 150g, a w 100g znajdziemy 349 kcal. Za komosę zapłacicie w Netto 3,99 .  To jest naprawdę przystępna cena!

netto 2 (1)

Wafle gryczane pełnoziarniste ( Euro Wafel)
Zawierają jedynie dwa składniki. Takie wafle stanowią świetna przekąskę, są źródłem błonnika . Opakowanie zawiera 8 sztuk. Masa wafli to 50g i zawierają one 197kcal. To oznacza, że jeden wafel to mniej więcej 24,6 kcal. Malutko! Cena też jest znośna, bo wafle kosztowały 2,49 zł. Chyba warto się w nie zaopatrzyć!

Kefir naturalny ( Milette)
Kocham kefir! Szczególnie jeżeli nie zawiera żadnych udziwnień i jest w dobrej cenie. Kefir sprawdzi się doskonale jako samodzielny produkt, ale czasem warto wykorzystać go jako składnik czegoś większego. Ten konkretny kosztował 0,95 zł. Bajkowa cena! W dodatku opakowanie zawiera aż 400 g i 192 kcal. Warto moi drodzy, warto.

Twaróg chudy ( Miletto)
Kupiłam, bo ostatnio „kombinuję” coraz więcej przepisów z twarogiem. Wam też polecam myśleć w tym kierunku bo ciekawe rzeczy wychodzą. Ten konkretny nie ma tłuszczu. Kosztował dokładnie 1,83 zł. Masa twarogu to 200g, przy czym zawiera on 188 kcal. Warto zwrócić na niego uwagę będąc w Netto.

netto 3 (1)

Co jeszcze kupić w Netto?
Słuchajcie, sama pólka ze zdrową żywnością jest doskonale wyposażona. Ja kupiłam tylko wybrane rzeczy. Nie jestem w stanie pokazać Wam wszystkiego, jednak naprawdę warto wybrać się do netto i kupić to, czego Wam potrzeba. Moją uwagę zwrócił nierafinowany olej kokosowy za 9,99 zł. Zauważyłam też szeroką ofertę produktów bez glutenu, wiec jeżeli ktoś musi go unikać warto tam zajrzeć. Fajne ceny maja również różne mrożonki! Przykładowo mix mrożonych owoców kosztował 5,49 zł.

To już wszystko jeżeli chodzi ofertę marketu Netto! Jeżeli macie blisko, to warto się tam wybrać. Uważam, że ich oferta jest naprawdę bogata w porównaniu z innymi marketami. Dodatkowo ceny nie wywołują mini zawału. Przy okazji, chciałabym serdecznie podziękować mojej Drogiej Mamie, która to tym razem towarzyszyła mi podczas zakupów! A uwierzcie mi, to nie są szybkie zakupy!

Dziewczyny, jakie macie zdanie na temat oferty sklepu Netto? Robicie tam zakupy? Koniecznie dajcie znać jakie jeszcze produkty warto tam kupić! Wasze komentarze są tak samo ważne jak cały wpis, bo razem możemy stworzyć poradnik idealny. Podzielcie się swoją wiedzą!

Zostawiam Wam link do poprzednich wpisów z przeglądów naszych marketów – LIDL i BIEDRONKA ===> KLIK

Pozdrawiam,

Martyna

zestawy startowe neonail z dodatkowym lakierem gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.