Home Jak ćwiczyć Co to jest pilates?

Co to jest pilates?

12
6806

Myślę, że każda z Was przynajmniej raz w życiu uprawiała pilates. Jednak bardzo mało osób wie, czym tak naprawdę on jest i kto go zapoczątkował. W dzisiejszym poście przedstawię Wam historię oraz zalety takich ćwiczeń. Może uda mi się przekonać osoby, które nigdy nie miały z nim nic wspólnego, do jego wypróbowania.

Pilates  ( nawyzywany również ” treningiem dobrego sampoczucia ” ) -system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu, tai-chi, ćwiczeń izometrycznych. Polega on na wykonywaniu w skupieniu bardzo precyzyjnych i wolnych ruchów. Ćwiczenia często odbywają się przy relaksującej muzyce. Angażują do pracy wszystkie mięśnie, nawet te najmniejsze o których nie mamy pojęcia.

Kto powinien ćwiczyć pilates?

W tym wypadku nie ma żadnych ograniczeń. Dzięki temu, że nie nadwyręża on kości czy stawów, mogą go ćwiczyć osoby z dużą nadwagą oraz te, którym lekarz zaleci pilates jako formę rehabilitacji. Zarówno Kobiety jak i Mężczyźni, którym zależy na wysmukleniu sylwetki, wzmocnieniu mięśni bez ich  nadmiernego rozbudowywania. Pilates poprawia również elastyczność Naszego ciała, zwiększa jego świadomość, odciąża kręgosłup, poprawia postawę, obniża poziom stresu. Podczas wykonywania takich ćwiczeń uczymy się również prawidłowo oddychać. Trzeba jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek ćwiczeń, należy zasięgnąć opinii lekarza np: Osoby chorujące na osteoporozę,  po urazach,  bólach i zwyrodnieniach kręgosłupa, po operacjach oraz Kobiety w ciąży.

Jak ćwiczyć?

Każde ćwiczenie powtarzamy około 10-12 razy i przechodzimy do następnego. Zestawy mogą być przeróżne i nie mam mowy tutaj o nudzie:). Do pilatesu zalicza się ponad 500 ćwiczeniach, które polegają na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni.

Przykładowe ćwiczenia:

pilates_seria

pilates blog< /p>

pilates

Treningi dostępne na yt:

Bardzo podoba mi się pilates. Jednak nie umiem podczas takich spokojnych treningów wyładować całej swojej energii. Jeżeli mam ochotę odprężyć się, rozciągnąć swoje ciało i popracować nad mięśniami bez większego wysiłku, to uruchamiam ciekawy trening, kładę się na macie i ćwiczę. Jestem ciekawa Waszej opinii na temat takich treningów.

Pozdrawiam serdecznie,

Dominika

źródłoźródło

12 COMMENTS

  1. Pilates dobry jako jeden z ostatnich etapów treningu, w podążaniu ku wyciszeniu i rozluźnieniu 🙂

  2. Pilates są super!! Pragnę zakomunikować,że zaczęłam biegać 😀 Kupiłam pedometer Trespass i jest REWELACJA i MOTYWACJA 😀 Nawet nie wiedziałam,że to urządzenie ma tyle funkcji – myślałam,że to przereklamowany bubel 🙂 A tu proszę nawet liczy przysiady przy TABACIE lub skoki na skakance + timer i alarm!! Małe “gównienko” a tyle radości hehe

  3. bardzo fajne ćwiczenia! zaproponuje mamie! ciągle narzeka że nie mam nic dla niej tylko te swoje podskoki 😀 te nadadzą się idealnie 😀

  4. A ja mam stanowczo zbyt wiele energii żeby cwiczyc w ten sposób, nawet rozciąganie po treningu polega na rozciagnieciu podstawowych mięśni podczas wykonywania innej czynności jak przejrzenie papierów, parzenie herbaty/kawy, a przeciez zdaje sobie sprawę ze to bardzo wazne po treningu! 🙂

  5. Jak mam czas to trening Pilates wieczorową porą to świetna sprawa… ale zawsze priorytet to bardziej intensywny trening:)Polecam …odkąd zaczęłam się porządnie rozciągać nie wiem co to ból pleców,nawet po noszeniu dziecka na rękach.

  6. Super ćw ale boje się, że nie dla mnie 🙁 mało ćwiczę i myślę że nie poradzę sobie z tymi ćwiczeniami 🙁

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here