Podobno faceci są wzrokowcami. Zauważają więcej niż nam się wdaje. Jedni powiedzą, że jest to prawda, a inni zaprzeczą tym wszystkim spekulacjom. W końcu ile osób, tyle opinii. Wiecie  co jest jednym z największych fetyszów facetów? STOPY! 

Oczywiście mam na myśli kobiece, zadbane stopy. Myślę, że panów możemy spokojnie podzielić na dwie grupy:

  • wielkich miłośników kobiecych stóp,
  • całkowitych przeciwników fetyszu stóp,

Tak, faceci bardzo często kierują swój wzrok na stopy kobiet. Zwłaszcza latem. Zwróćcie na to uwagę. Dla niektórych z nas wygląd stóp jest tak samo ważny jak wygląd twarzy Inne kobiety uważają, że nie trzeba nadmiernie dbać o część ciała, która tak naprawdę bardzo często jest zakryta (biorąc pod uwagę nasze polskie klimaty.

Jedno jest pewne, zdecydowanie ponad połowa facetów nie cierpi zaniedbanych kobiecych stóp. Na szczęście można temu zapowiedz i wcale nie jest prawdą to, że musicie dbać o stopy dla facetów. Dbajcie o nie dla samych siebie.

Jak pielęgnować stopy?

  • HIGIENA

Stopy trzeba myć! Myślę, że wszyscy o tym pamiętamy. Nie będę rozwijała tego punktu. W końcu wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi i wiemy jak myje się stopy.

  • NAWILŻENIE

Nawet najzgrabniejsze stopy bez odpowiedniego nawilżenia nie będą wyglądały tak, jak chciałybyśmy. Raz w tygodniu warto jest wykonać kąpiel stóp w ciepłej wodzie z olejem (np. kokosowym, migdałowym) oraz sięgnąć po peeling, który pomoże nam pozbyć się zgrubiałego naskórka. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie skarpet złuszczających i pielęgnujących, które potrafią zdziałać cuda z nawet bardzo twardą skóra na stopach. Najbardziej lubię skarpety mollona  i wiem, że działają ===> o teee – kliknij tutaj!

  • PAZNOKCIE

Jedna zasada! Paznokcie u stóp powinniśmy obcinać, a najlepiej piłować “na prosto”. Wycinając paznokcie bo bokach możemy doprowadzić do tego, że będą się wrastały, a dodatkowo nie będą estetycznie wyglądały.

  • DOBRE OBUWIE

Niewygodne obuwie – to ono doprowadza bardzo często do deformacji naszej stopy. Ja wiem, że my kobiety lubimy wysokie obcasy, zgrabne czubki butów. Mimo wszystko pamiętajcie, że nawet wysokie obuwie powinno być wygodne. Nie katujcie się. Jeżeli lepiej czujecie się w płaskich butach, noście tylko takie. Przecież nie od tego jakie buty nosicie zależy to jak będą postrzegali Was inni.

  • SPORT

Tak, aktywność fizyczna ma również wpływ na wygląd naszych stóp. Dlatego jeżeli macie taką możliwość, spacerujcie jak najwięcej. Unikajcie komunikacji miejskiej czy samochodów na krótkie trasy. Wasze stopy i całe ciało Wam za to podziękuję.

Drogie Panie, dbacie o swoje stopy ale nie dla facetów tylko dla siebie. Nie zapominajcie o tym, że pielęgnacja stóp nie ogranicza się do malowania paznokci i mycia ich. Nasze stopy potrzebują prawdziwego złuszczania, nawilżania.

Pozdrawiam,

Dominika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.