Kolorowe, przepyszne i owoce smoothie w miskach podbijają cały świat! Wiele dziewczyn traktuje taki posiłek jako wspaniałe śniadanie. Dla mnie, fanki śniadania białkowo-tłuszczowego takie śniadaniowe smoothie bowls nie jest moim faworytem. Zdecydowanie preferuję je jako bardzo zdrową przekąskę. Mimo wszystko, jest przepyszne!

Jak przygotować taki smoothie bowls?

Smoothie bowls zazwyczaj jest przedstawiany w wersji wegańskiej, bez jogurtu naturalnego, kefiru itp. Zasada jego przygotowania jest bardzo prosta. Przygotowujesz swoje ulubione składniki: owoce, warzywa, orzechy, nasiona i tworzysz kompozycję na talerzu. Możesz np. jedne rodzaj owoców zblendować i na nim ułożyć pokrojone w kosteczkę inne owoce posypane ulubionymi orzechami czy nasionami. Jeżeli chcesz, żeby Twoje smoothie bowls wyglądało jak najładniej, staraj się układać najcięższe produkty na samej górze. Oczywiście panuje tutaj pełna dowolność. Smoothie bowls jest po prostu urozmaiceniem zwykłego smoothie, które jesteśmy w stanie wypić w szybkim czasie. Smoothie bowls możemy delektować się tak długo, jak tylko chcemy.

Oto kilka przepisów na pyszny smoothie bowls. Pamiętajcie, że możecie wszystko dowolnie modyfikować.

ZIELONY ZAWRÓT GŁOWY

Składniki: kiwi, mak, bana, otręby.

Sposób przygotowania: Zmiksuj większą część kiwi. Na wierzchu ułóż pokrojonego banan, posyp całość makiem i otrębami. Na samej górze ułóż kilka plasterków kiwi.

http://weheartit.com/entry/287499824/search?context_type=search&context_user=annie_brenner_1&query=SMOOTHIE+BOWLS

RÓŻOWY ZAWRÓT GŁOWY

Składniki: maliny, banany, truskawki, ulubione nasiona

Sposób przygotowania: Zmiksuj większą cześć malin z bananami. Pokrój truskawki w plasterki. Ułóż je wraz z malinami na wierzchu i posyp wszystko ulubionymi nasionami.

http://weheartit.com/entry/245990503/search?context_type=search&context_user=rosalynnmarie&page=3&query=SMOOTHIE+BOWLS

LEŚNE SMAKI

Składniki: mango, owoce leśne, wiórki kokosowe

Sposób przygotowania: Zmiksuj owoce leśne. Ułóż na wierzchu kiwi i mango. Posyp całość wiórkami kokosowymi.

http://weheartit.com/entry/180994303/search?context_type=search&context_user=dragonfly25&page=6&query=SMOOTHIE+BOWLS

Oczywiście możecie łamać reguły i dodawać do smoothie bowls jogurt naturalny, kefir, mleko. Wszystkiego, czego chcieć. Taki posiłek jest wielką bombą witaminową i naprawdę warto jest czasami poświęcić kilka minut i przygotować go zamiast szybkiego, zwykłego smoothie. Dajcie znać jakie są Wasze ulubione pomysły na smoothie bowls – czy pozwoliłybyście zjeść sobie je na śniadanie, a może tak jak ja traktujecie je jako owocową, pełną witamin przekąskę?

Pozdrawiam,

Dominika

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.