Kate Dunlop diametralnie zmieniła swoje życie. Kiedyś zmagała się ze sporą nadwagą i nie prowadziła zbyt zdrowego stylu życia. Kobieta obecnie prowadzi swój profil na Instagramie, który nazywa się @lovesweatfitness. Jest pełny inspiracji w postaci pysznych potraw, przykładów treningów jakie można wykonywać czy doskonale wyrzeźbionej sylwetki Kate.

Kate Dunlop

Ktowała się różnymi dietami i przetestowała chyba wszystkie treningi, jednak nie osiągnęła tego co sobie zaplanowała i wymarzyła. Przyszedł jednak taki moment w jej życiu, kiedy kobieta zrozumiała, że w życiu nie chodzi o to jak się wygląda i ile ważny. Najważniejsza jest samoakceptacja i przyjemność z tego co się robi. Treningi i mordercze diety wcale do przyjemnych rzeczy nie należały. Kate nie robiła tego bo lubiła, ale po to, żeby stać się kimś innym, by zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się piękną. Nie uważała racjonalnego odżywiania i ćwiczeń fizycznych jako pozytywnego elementu jej życia.

Po pewnym czasie kobieta stwierdziła, że musi zrobić porządek w swoim życiu i zmodyfikować trochę hierarchię wartości. Powiedziała goodbye przypadkowym dietom i całą energię włożyła w bycie zdrową, sprawną a co najważniejsze szczęśliwą. Zaczęła stopniowo postrzegać jedzenie jako paliwo dla ciała i coś, dzięki czemu dobrze ono funkcjonuje.

Musiała zdać sobie sprawę również z tego, że efekty nie przyjdą od razu. By zobaczyć jakiekolwiek zmiany, potrzeba dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Zmiany nie powinny być szybkie. Ważniejsze jest, aby były dokładnie przemyślane. Jeśli chodzi o dietę to Kate wyrzuciła z niej ciężkie sosy, sól i kaloryczne dodatki. Pożegnała się z tłustymi produktami, np. z serem czy olejem.

Jak mówi nasza dzisiejsza bohaterka “Kluczem zdrowej diety jest eksperymentowanie, korzystanie z różnych przepisów i przygotowywanie potraw pod kątem swojego smaku”. Wtedy nigdy nie będzie ona karą. Cała przemiana trwała pół roku. Dokładnie tyle było potrzeba, aby zmienić nawyki i zacząć zupełnie nowe życie. Podczas tych 6 miesięcy Kate zgubiła wiele nadprogramowych kilogramów. Była to ciężka walka, gdyż kobieta przyznaje, że nigdy wcześniej nie wytrzymała tak długiego okresu czasu w swoich postanowieniach.

Aktualnie spożywa 5 posiłków w ciągu dnia. Mają one różną wielkość. Śniadanie to często jajka, pełnoziarnisty chleb, duży jogurty i masa owoców. W jej diecie nie brakuje również chudego mięsa, ryb czy warzyw.

Kate nie wierzyła, że można się czuć tak rewelacyjnie w swoim ciele dopóki nie nauczyła się prawidłowo jeść – zasilać swoje ciało wartościowymi produktami. Kate dodaje jeszcze, że najważniejsze to pokochać siebie i żyć zgodnie ze swoimi postanowieniami. Cała reszta to tylko dodatek.

Pozdrawiam,

Roksana

źródło zdjęć i informacji: instagram Kate – klik

Przeczytaj również

Dieta Kate Middleton i jej trening – Oto przepis księżnej na FIT sylwetkę

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.