sobota, 16 września, 2023

JUMPING FITNESS

To nic innego, jak ćwiczenia na trampolinie. Jumping Fitness jest nową formą aktywności fizycznej, która łączy przyjemne z pożytecznym. Można skakać na trampolinie ogrodowej, ale w sprzedaży są specjalne, pojedyncze trampoliny. Ten sposób na smukłą i zgrabną sylwetkę ma coraz więcej zwolenników. Co prawda, jeszcze nie wszędzie można zapisać się na tego typu zajęcia, ale mając trochę miejsca we własnym domu, z powodzeniem można ćwiczyć samemu.

Na czym polega Jumping Fitness?

Na łączeniu różnego rodzaju ćwiczeń z zakresu fitnessu, aerobiku, skakania w różnym tempie czy biegu w miejscu. JF to doskonały sposób na poprawienie swojej kondycji, spalenie nadprogramowych kalorii czy piękna rzeźba całego ciała. Parę minut takiego treningu pozwala spalić tyle kalorii, co kilkadziesiąt minut biegania! Podobno, mniej niż bieganie – obciąża stawy. Jumping Fitness to idealne kardio, ale też trening aerobowy czy interwałowy. „Trampolinowanie” można ćwiczyć przy rytmicznej muzyce, na zajęciach w klubie fitness czy z własnym laptopem, korzystając z filmików na youtube.

Depositphotos_56822355_original

Jednak JF nie jest dla wszystkich. Tego typu aktywności powinny unikać osoby z problemami układu oddechowego, zwyrodnieniem stawów czy osoby z dużą otyłością. Poza tym, bez ograniczeń wiekowych!

Przy zakupie trampoliny, z myślą o trenowaniu, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów: rama powinna być sztywna i stabilna (zwróć uwagę z jakiego tworzywa jest wykonana), umocowanie sprężyn (dobrze jak są pokryte materiałem ochronnym), dopuszczalne maksymalne obciążenie (im większe, tym lepsza jakość). Trampoliny służące do ćwiczeń mają rączkę, pomagającą utrzymywać równowagę.

Korzyści wynikających z JF jest mnóstwo! Poprawia wydolność organizmu, wzmacnia mięśnie, wysmukla i ujędrnia ciało. Stajemy się bardziej zwinne i zręczne, poprawia się nasza koordynacja ruchowa. Podczas takiej formy ruchu, nasz mózg wydziela endorfiny, co pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Warto zastanowić się (albo podjąć decyzję od razu) nad urozmaiceniem swoich fitnessowych zainteresowań właśnie Jumping Fitnessem. Wdzięk i powab oraz zabawa jak za dziecięcych lat – gwarantowane!

Świetnej zabawy! – życzy Ewa

Domyślny dla witryny
Domyślny dla witryny
Z zawodu dziennikarka, psycholożka. Uwielbia podróże, fotografię, ciekawych ludzi. Kocha motocykle i koty, choć aktualnie posiada labradora :) Uzależniona od aktywności fizycznej, z dużym poczuciem humoru i dystansu do siebie. Świeżo upieczona mama półrocznego synka :)
RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

  1. Fantastyczna sprawa! Fitness jumping to przede wszystkim świetna zabawa! Dla osób nie przepadający za tradycyjnymi ćwiczeniami – najlepsza zajawka do pokochania sportu lub powrotu po dłuższej przerwie! <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular