Shakira mimo tego, że jest już po 40-stce nadal ma wspaniałą figurę. Nawet po ciążyach wróciła szybko do formy. Jej sylwetka zachwyca miliony kobiet jak i rownież mężczyzn na całym świecie. Jaki jest według niej przepis na zachowanie wspaniałej formy? Zobaczcie sami!

Dieta Shakiry

Shakira zjada około 5-8 niewielkich posiłków. Jej dzienna wartość energetyczna posiłków wynosi około 2200-2500 kcal. Dieta jest skonstruowana w taki sposób, żeby w 100% odpowiadała zapotrzebowaniu Shakiry. Składa się z chudego mięsa, warzyw, zdrowych tłuszczy. Jej jadłospis jest również bardzo bogaty w żelazo. Piosenkarka korzysta z specjalnie dobrych do jej potrzeb suplementów.

Trening Shakiry

Nie oszukujmy się, to taniec pomógł Shakirze wyrobić kształty o jakich marzy niejedna kobieta na świecie. Geny również jej troszeczkę pomogły.  Dziki tej formie aktywności Shakira spala zbędny tłuszczyk ale również rzeźbi swoje ciało. Dodatkowo w jej planie znajdują się treningi HIT (trening przedziałowy o wysokiej intensywności). Polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu paru minut. Zwykle nie przekracza jednak  30 minut. Trening HIIT można wykonać np. na bieżni. Sesje treningowe z Anną Kaiser (amerykańska trenerka) Shakira zaczynała od 30 minut ćwiczeń rano i 30 minut wieczorem. Co według Anny ma zwiększać metabolizm. Po 6 tygodniach tego programu treningowego zwiększa się aktywność rano do 1 godziny i tak samo wieczorem. Wykonywane przez nią ćwiczenia są bardzo różnorodne i dostosowywane do jej aktualnego trybu życia. Składają się np. z pilatessu, baletu, boksu, hip-hopu, zumby itp.

dieta shakiry
shakira dieta

Jak Wam się podoba figura Shakiry? Pamiętajcie, że zdrowy styl życia jest podstawową każdej metamorfozy. Jeżeli chcecie zmienić swoją figurę, musicie zmienić swój dotychczasowy tryb. Aktywność, zdrowa dieta i motywacją – bez tego nic się nie uda! Nawet przy dużej zawartości portfela.

Poznaj inne FIT kobiety które dzielą się swoim przepis na zdrową wysportowaną sylwetkę w każdym wieku ==> klik

Zapraszam na mój instagram ==> https://www.instagram.com/malmonroksana/

Pozdrawiam,

Dominika

Zjęcia pochodzą z ===> Shakira isntagram – klik

1 KOMENTARZ

  1. Odchudzanie to dość długi i ciężki proces, chociaż od kiedy wprowadziłam zbilansowaną dietę i stosowanie iqmango, jakoś przychodzi mi to z łatwością. W ciągu zaledwie tygodnia jestem w stanie pozbyć się 4 kilogramów, co uważam za wielki progres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.