Wieczór – ulubiona pora niejednej z nas! W końcu można na chwilę usiąść, odpocząć, w moim przypadku mogę przestać biegać z odkurzaczem za dzieckiem, które notorycznie skubie suchą bułkę i roznosi te okruchy po całym domu. W ciągu dnia zdrowo się odżywiasz, pamiętasz o aktywności fizycznej, wieczorem stawiasz na całkowity relaks ale i tak nie widzisz efektów? Niestety te na pozór przyjemne wieczorne czynności utrudniają schudnięcie. Poznaj je i spróbuj ograniczyć.

NOCNE PODJADANIE

Wyobraź sobie, że w przeciągu kilku minut nocnego podjadania jesteś w stanie dołożyć swojemu organizmowi nawet 500 kcal. Z tym problemem zazwyczaj zmagają się osoby, które w ciągu dnia jedzą za małą. Znane przysłowie mówi, śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi! 🙂  Oczywiście trzeba zjeść wieczorem pełnowartościowy posiłek, a nie jakieś słone, słodkie przekąski. O nocnym podjadaniu możesz przeczytać tutaj:

Nocne podjadanie – Jak sobie z nim radzić?

CIĘŻKI POSIŁEK 

Po wieczornej kolacji prawdopodobnie szykujesz się do snu. Nie sadzę, żeby któraś z Was zabierała się za aktywne spędzenie wieczoru, no chyba, że mamy weekend:). Organizm powinien w nocy odpoczywać, a nie trawić ten ciężki posiłek który mu zafundowałaś. Jestem za tym, że kolacja powinna być lekka ale pożywna.  O tym co warto jeść na kolację przeczytasz tutaj:

Co jeść, a czego nie wolno jeść przed snem?

SIEDZENIE DO PÓŹNA

O tym, że sen jest drogocenny dla naszego zdrowia i urody wiemy wszyscy. Osoby, które nie przesypiające więcej niż 7 godzin na dobę narażają się na duże niebezpieczeństwo.  To jasne, że sport chroni nas przed chorobami, ale bez odpowiedniej regeneracji to wszystko nie ma sensu. W końcu w trakcie snu wytwarza się hormon wzrostu, który bierze udział w budowie tkanki mięśniowej,

ZŁE PRZYGOTOWANIE SYPIALNI

Żeby wyspać się, trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie do spania. Temperatura powietrze nie powinna przekraczać 21 stopni, przed snem warto otworzyć okno (nawet w mroźne dni). W końcu to jak bardzo wypocznie Twój organizm w trakcie nocnego spania, ma wpływ na to jak będziesz funkcjonowała następnego dnia. Zły sen = brak energii na trening = brak efektów odchudzania i tak można wpaść w błędne koło.

UWAGA! Zachowaj zdrowy rozsądek. Pozwól sobie od czasu do czasu na wieczorną przekąskę, siedzenie do późna ale nie rób tego codziennie, Te banalne czynności naprawdę utrudniają schudnięcie kobietom.  Mimo wszystko o odpowiednim przygotowaniu sypialni do spania powinnaś pamiętać codziennie ” jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”.

Przyznaj się, zdarza Ci się podjadać, siedzieć do późna? O ile z nocnym podjadaniem nie mam problemu, to z wcześniejszych chodzeniem spać niestety tak.

Pozdrawiam,

Dominika

1 KOMENTARZ

  1. Mój plan dnia wyglada tak,ze w od rana oczywiście 100 spraw do ogarnięcia, do pracy idę na 14:30 i pracuje do 22:30(od 2 lat nie zmiennie) kolacje jem o 18,bo wtedy mam przerwę,a później nie mam kiedy w pracy zjeśc. Gdy wracam robie trening i idę spac,czyli Ok godz 1. W weekendy niestety wieczorami idą w ruch paluszki i orzeszki ? fakt,ze tylko w sobotę i niedziele,ale jednak ?a to chyba nie zbyt dobry nałóg ? jak się z niego wyleczyć ??z tych weekendowych „szaleństw” ? Może poradzisz coś? 62kg,172cm wzrostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.