sobota, 17 lutego, 2024
Strona głównaTreningJak ćwiczyćMój przykładowy trening na siłowni - górne partie ciała

Mój przykładowy trening na siłowni – górne partie ciała

Jakiś czas temu podzieliłam się z Wami swoim przykładowym treningiem siłowym na dolne partie ciała ===> Mój przykładowy trening na siłowni – dolne partie ciała – KLIK. W wiadomościach prywatnych prosiliście mnie o więcej takich postów dotyczących ćwiczeń na siłowni. Tym razem przygotowałam dla Was mój przykładowy trening górnych partii ciała. Mam nadzieję, że komuś z Was może się przydać albo uda mi się kogoś zachęcić do ćwiczeń z obciążeniem.

Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki

Zazwyczaj wykonuje 4 serie. Zaczynam od 20 powtórzeń, później wykonuję 18, 16, 14. Z każdym razem zwiększam ciężar.

 Wiosłowanie na maszynie w pozycji siedzącej

Po wykonaniu 1 zestawu ćwiczeń przenoszę się na kolejną maszynę na której wykonuję również 4 serie ćwiczeńnw takiej samej ilości jak poprzednio. Tylko z większym obciążeniem.

Rozpiętki na maszynie

Tak jak przy poprzednich ćwiczeniach trzymam się zasady 20, 18, 16, 14. Kiedy zmniejszam ilość wykonywanych powtórzeń, zwiększam obciążenie na maszynie.

Na sam koniec zabieram się za trening tricepsów. Wykonuję 4 serie po 20,18,16,14 powtórzeń. Tak jak w przypadku innych ćwiczeń przy każdej serii staram się zwiększyć obciążenie. Przyznam Wam się szczerze, że nienawidzę tego ćwiczenia, Moje tricepsy są takie słabe, że po 2 seriach moje ręce drżą. Mój trener za każdym razem podkreśla, że TRICEPS ćwiczymy na końcu treningu. Po prostu trzymamy się zasady duże mięśni na początku, mniejsze na koniec.

Zazwyczaj po treningu rąk zabieram się za krótki zestaw ćwiczeń na brzuch. Składa się on tylko z 3 pozycji. Każdą z nich wykonuję w 3 seriach po 30 powtórzeń. Może wielu z Was wydaje się, że to jest malutko, jednak przy poprawnym wykonywaniu każdego powtórzenia można poczuć pracujące mięśnie brzucha.

Zawsze zaczynam od ćwiczeń angażujących dolne partie brzucha, Później przechodzę do zestawu na proste mięśnie brzucha, a na końcu zajmuję się skośnymi mięśniami brzucha. Oczywiście jest to taki krótki, dodatkowy trening brzucha po zestawie na górne partie ciała. Następnym razem opiszę Wam dokładniej mój zestaw na tę partię ciała

Jestem ciekawa jak wyglądają Wasze ćwiczenia na siłowni angażujące do pracy górne partie ciała? Może macie jakieś swoje ulubione jak i również znienawidzone ćwiczenie? Jestem ciekawa jak wygląda u Was ilość serii oraz powtórzeń? Pamiętajcie, że jeżeli zależy Wam na rzeźbie powinniście wykonywać mniej powtórzeń z większym obciążaniem. Jeżeli chcecie zrzucić zbędne centymetry powinniście wykonywać więcej powtórzeń z mniejszym obciążenie,

Pozdrawiam,

Dominika

Dominika
Dominikahttps://www.tipsforwomen.pl
Zakręcona studentka, zakochana w sporcie i zdrowym odżywianiu. W wolnych chwilach zajmuję się blogowaniem. Zamierzam motywować Was do aktywnego trybu życia i udowodnić Wam, że można wszystko!!! Wystarczy tylko naprawdę tego chcieć.
RELATED ARTICLES

9 KOMENTARZE

  1. Ja mam trening podzielony, i tricepscy, bicepsy i barki robię oddzielnie 🙂
    Chyba nie mam ulubionego ćwiczenia, wszystko lubię! 😀

  2. Mam takie pytanie , co ile powinno się ćwiczyć , ramiona , klatkę piersiową , nogi , brzuch , pośladki ? Wiesz może ile razy w tygodniu najlepiej ćwiczyć każdą partię ciała ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular