Był już post o polskich trenerkach fitness. Wyjaśniałam tam dlaczego lepiej jest ćwiczyć właśnie z ich pomocą. Dziś pokażę Wam te zagraniczne. Moim zdaniem bardzo inspirują, budzą zachwyt i zazdrość a dzięki ich treningom każda kobieta może mieć doskonałe ciało.

Przyjrzymy się kilku z nich!

 1. MEL B

Mel B, a właściwie Melanie Brown  to była członkini zespołu Spice Girls, aktorka telewizyjna i teatralna, jurorka i prowadząca wielu programów telewizyjnych, a także pisarka. W 2009 roku pojawiła się płyta DVD z jej udziałem zatytułowana „Totally Fit”. Zawiera ona kilka programów ćwiczeń angażujących różne części ciała. Od tego momentu tysiące kobiet na całym świecie, w tym również w Polsce, nie wyobraża sobie dnia bez treningu z Mel B. Sprawdźmy jednak, czy program ćwiczeń z jej udziałem jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny.

Program ćwiczeń z udziałem Mel B składa się z kilku zestawów ćwiczeń modelujących oraz treningów kardio. Ponadto w skład „Totally Fit” wchodzi również rozgrzewka oraz ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Ćwiczenia modelujące znajdujące się we wspomnianych wyżej zestawach skupiają się na większości grup mięśniowych ludzkiego organizmu. Z kolei w przypadku treningów kardio, można uznać, iż są one wykonywane metodą interwałową. Wszystkie rodzaje ćwiczeń, znajdujące się w programie sygnowanym nazwiskiem Mel B, umożliwiają wykonanie kompletnego treningu, który może być ukierunkowany zarówno na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, jak i na modelowanie całego ciała.

mel_b_3

2. ZUZKA LIGHT

Zuzka to bardzo sympatyczna Czeszka mieszkająca na stałe w USA. Kiedyś współtworzyła bodyrock.tv, jednak potem zaczęła sama nagrywać filmy z treningami i utworzyła własny kanał na youtube. Niedawno wydała serię płyt DVD – ZCUT Series, które niestety u nas nie są dostępne. Jednak jej najbardziej znanymi treningami są ZWOW-y.

ZWOW, czyli Zuzana’s Workout of the Week – to cała seria darmowych treningów, które znajdziemy na youtube. Trwają średnio od 15 do 20 minut. Są one krótkie, ale za to bardzo intensywne. Kalorie spalane są jeszcze długo po zakończeniu treningu.

Kettlebell_workout_post

3. TIFFANY ROTHE

Tiffany Rothe prezentuje głównie ćwiczenia, które skupiają się na pozbyciu zbędnych kilogramów z kłopotliwych kobiecych miejsc. Trening Tiffany Rothe wygląda na dość prosty. Jednak może zmęczyć. Na pewno wzystkie Panie, które znają “tiffoczki”, pamiętaają pierwszy trening i wielki ból w boczkach po jego zakończeniu. 😀

_MG_8997

4. LAURA GORDON – znana jako Laura Hariss lub Chicken Tuna

Może nie jest ona trenerkę fitness, ale jej figura mówi sama za siebie. Zdjęcia jej wypracowanych pośladków znajdują się chyba na każdym blogu, fan page czy kanale propagującym zdrowy styl życia. Od Jen różni się jednak wiekiem. Mało kto po obejrzeniu jej zdjęć potrafi celnie wytypować datę urodzenia tej agentki nieruchomości z Charlotte NC. 🙂 Kobieta po 40 z taką wspaniałą sylwetką, da się! 🙂

11256233_1451212338505747_646506319_n

5. ERIN PUGLIESE

To młoda modelka fitness i trenerka z USA, która stosunkowo niedawno przeszła poważna operację szczęki po której przez kilka miesięcy przyjmowała jedynie płynne posiłki. Po tym ciężkim dla siebie okresie dostała niesamowitego kopa i swoją pozytywną energią i motywacją zaraża wszystkich w około siebie, od klientek począwszy po ludzi śledzących jej profil na całym świecie!

italiangirl2

6. LAIS DELEON

Lais DeLeon to pochodząca z Brazylii trenerka fitness, prowadząca na swoich stronach treningi on-line, dla wszystkich pań, które chciałyby nabrać trochę brazylijskich kształtów i nie tylko. Na instagramie standardowo duża dawka motywacji i pomysłów na nowe ćwiczenia.

413400825

7. STEPHANIE DAVIS

Stephanie Davis to austriacka zawodniczka IFBB Fitness Model. Sport towarzyszy jej od dzieciństwa. Uprawiała gimnastykę, lekką atletykę, jeździła konno. Na dzień dzisiejszy jej pasją jest fitness. Wystartowała już w swoich pierwszych zawodach i wygrała je. Trenuje 4 razy w tygodniu wg. zasad treningu dzielonego. Podobnie jak Jen Selter nie boi się ciężkich treningów nóg. Przysiady, przysiady przednie, wyciskania na suwnicy, martwe ciągi… i wcale nie wygląda jak Hulk. Dziewczyny, nie bójcie się przysiadów i ciężkich treningów!

1097944_164538783737036_1869576523_n

 

Dajcie znać która z tych Pań jest Waszą największą motywatorką, a może macie jakiś inne fit inspiracje, które powinny znaleźć się w tym krótkim zestawieniu? Koniecznie dajcie znać.

Pozdrawiam,

Roksana

*** ŹRÓDŁA: pudelek, wikipedia, fitness-food ***

6 KOMENTARZE

 1. 7 inspiracji i żadnej Polki? Dlaczego w tym zestawieniu nie ma Ewy Chodakowskiej? Która tak naprawdę zapoczątkowała modę na bycie fit w Polsce? Sorry, ale to jej treningi i jej słowa każdego dnia na fejsie motywują mnie bardziej, niż większość dziewczyn z tego posta (a też mam je polubione na facebooku)

  • Widzę, że w wielu postach jesteś nastawiona bardzo negatywnie.
   Bo to jest wpis o fit zagranicznych osobach? Bo niedawno był taki o polkach? Widać, że nie jesteś na bieżąco, a przed skomentowaniem chyba warto się rozeznać w temacie.

   pozdrawiam

 2. Super post! Większości z Pan prędzej nie znałam a bardzo zaciekawiła mnie ostatnia z nich gdyż też często ćwiczę ze sztangą czy hantlami i widzę, jak to wspaniale wpływa na sylwetkę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.