środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaCiekawostkiDwie skrajności, które towarzyszą w trakcie zdrowego odżywiania

Dwie skrajności, które towarzyszą w trakcie zdrowego odżywiania

Wszyscy wiemy, że co za dużo, to niestety niezdrowo. Zapominamy jednak o tym, że co za mało, to czasami nawet jest jeszcze gorsze. W takim razie jak powinniśmy zadbać o to, żeby w trakcie naszej walki o lepsza figurę, odchudzania nie popaść w obłęd i nie przekroczyć tej cienki linii w przód lub w tył.

Żeby wypracować zdrową figurę, pełną energii, trzeba jeść! W takim razie jak trzeba jeść? Zasada jest prosta, trzeba wiedzieć co się je. Nieprawda jest to, że w trakcie odchudzania nasze posiłki są ubogie, małe i nieapetyczne. One takie absolutnie nie powinny być! Jeżeli Wasze posiłki są ubogie, popełniacie wielki błąd!

Jestem pewna, że niejedna z nas mogłaby pochwalić się błędnym spojrzeniem na cały zdrowy styl życia na samym początku swojej drogi. Własnie wtedy większość osób zbacza z trasy. Niektórzy popadają w obsesję niejedzenia, która bardzo często kończy się po prostu anoreksją. Inni zaczynają jeść zdrowo, aż tu nagle jedzą co popadnie, nabierają dodatkowych kilogramów, a wszystkie dotychczasowe efekty idą na marne.

Jeżeli naprawdę chcecie mieć wysportowaną figurę, dobre samopoczucie, to nie możecie wybiorczo prowadzić zdrowego stylu życia. Oczywiście, możesz pozwalać sobie na pewne odstępstwa od normy, a nawet jest to bardzo wskazane. Musisz tyko pamiętać o tym, żeby wracać na zdrowy tor. W końcu to co jesz, wpływa na 70% Twoich efektów. Jedzcie rozsądnie, przede wszystkim musicie wiedzieć co jecie! Stosujcie po prostu metodę 90/10, która w 90% składa się z jedzenia zdrowych, wartościowych posiłków, a 10% wykorzystaj cienia to, na co masz ochotę.

Takim oto sposobem można przez całe życie prowadzić zdrowy tryb życia. Bez rezygnowania z wielu przyjemności, męczenia się. Jedzcie dużo, zdrowo, apetycznie. Dbajcie o to, żeby Wasze posiłki były kolorowe, zarażajcie innych swoim stylem życie. Oczywiście nie zapominajcie o treningach, bo bez nich nawet najlepszy styl odżywiania nie przyniesie aż takich efektów.

Pozdrawiam,

Dominika

 

Dominika
Dominikahttps://www.tipsforwomen.pl
Zakręcona studentka, zakochana w sporcie i zdrowym odżywianiu. W wolnych chwilach zajmuję się blogowaniem. Zamierzam motywować Was do aktywnego trybu życia i udowodnić Wam, że można wszystko!!! Wystarczy tylko naprawdę tego chcieć.
RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

  1. Dokładnie, bez diety ani rusz- też wcześiej byłam aktywnie fizyczna, ale tak naprawdę do dieta zmieniła diametralnie moją sylwetkę – oczywiście w kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular