wtorek, 23 kwietnia, 2024

Domowe peelingi do twarzy

W każdej drogerii możemy dostać naprawdę sporo peelingów do twarzy. Jednak ich skład nie zawsze jest odpowiedni. Często znajdziemy w nich substancje, które wysuszają skórę lub prowadza do jej podrażnienia. Jak już wiecie jestem osobą, która uwielbia wiedzieć czym pielęgnuje swoje ciało a moje kosmetyki muszą być jak najbardziej naturalne. Jeżeli mam tylko chwilę czasu, to staram się przygotować coś sama z produktów, których skład jest mi bardzo dobrze znany. Dzisiaj przygotowałam dla Was listę domowych peelingów do twarzy.

1) Peeling z płatków owsianych:

Składniki:

3 łyżki rozdrobnionych płatków owsianych, łyżka miodu, sok z połówki cytryny, łyżka mleka

Sposób przygotowania:

Wyżej wymienione składniki połącz ze sobą ( oprócz łyżki mleka ) w miseczce i dokładnie wymieszaj, Schowaj na pół godziny do lodówki. Do powstałej papki wlej łyżkę mleka. Nałóż na oczyszczoną twarz i masuj okrężnymi ruchami przez około 5 minut. Resztę papki, która zostanie na twarzy możesz zostawić na 15 minut na twarzy ( jako maseczkę ) i zmyj letnią wodą.

2) Peeling pomarańczowy:

Składniki:

pomarańcza,

Sposób przygotowania:

Obierz ze skórki owoc i wydrążonym miąższem nacieraj oczyszczoną skórę twarzy przez 5 minut. Pozostaw na 15 minut ( jako maseczkę ) Po tym czasie zmyj letnią wodą.

3) Peeling z kiwi

Składniki:

dojrzałe kiwi

Sposób przygotowania:

Obierz kiwi i rozgnieć je widelcem w miseczce. Papkę, która powstała nałóż na oczyszczoną twarz, masują okrężnymi ruchami przez 5 minut a później zostaw na twarzy ( jako maseczkę ) na około 15 minut. Zmyj letnią wodą.

4) Brzoskwiniowy peeling do twarzy:

Składniki:

dojrzała brzoskwinia

Sposób przygotowania:

Brzoskwinię umyj i przekrój na pół. Wcieraj miąższ w skórę twarzy okrężnymi ruchami  przez ok 10 minut. Po tym czasie spłucz twarz letnią wodą.

5) Cukrowo-cytrynowy peeling do twarzy:

Składniki:

plasterek cytryny, łyżeczka cukru ( najlepiej brązowego bo jest delikatniejszy), wacik

Sposób przygotowania:

Wyciśnij sok z plasterka cytryny na wacik, posyp go cukrem a następnie okrężnymi ruchami masują nim skórę twarzy przez około 5 minut.

Naturalnych peelingów jest naprawdę dużo. To jest tylko mała część tego, co możemy same przygotować w domu. Jeżeli interesują Was takie posty, to z pewnością pojawi się ich więcej na moim blogu.

A Wy jakie peelingi do twarzy same przygotowujecie? 😉

Pozdrawiam,

Dominika

źródło zdjęcia: www.google.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Dominika
Dominikahttps://www.tipsforwomen.pl
Zakręcona studentka, zakochana w sporcie i zdrowym odżywianiu. W wolnych chwilach zajmuję się blogowaniem. Zamierzam motywować Was do aktywnego trybu życia i udowodnić Wam, że można wszystko!!! Wystarczy tylko naprawdę tego chcieć.
RELATED ARTICLES

9 KOMENTARZE

    • Ten z płatków owsianych szczególnie polecałabym dla cery suchej, ale tylko wtedy jeśli sok z cytryny zastąpimy wodą, lub w przypadku cery suchej oliwą z oliwek. Delikatnie złuszcza, łagodzi podrażenienia i daje spore nawilżenie. Substancje zawarte w owsie tworzą cienką powłoczkę na powierzchni skóry, pozwalając jej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.
      Z powodzeniem można go stosować także przy cerze tłustej i trądzikowej (nie podrażnia, w wersji bez cytryny). Osobiście nie polecałabym wersji z cytryną, ale jeśli ktoś się na nią zdecyduje należy omijać okolice oczu, tak aby sok się do nich nie dostał, oraz ze względu na fakt, że cytryna może podrażnić tą delikatną okolicę i ją przesuszyć. Peeling ten jest dość trudny w utrzymaniu na twarzy, potrafi się kruszyć i osypywać, więc polecam zwilżanie twarzy wodą, ale oczywiście ostrożnie, tak, żeby wszystko nie spłynęło 🙂

    • Peeling z kiwi ma dość duże właściwości złuszczające i rozjaśniające, to ze względu na sporą ilość kwasów owocowych AHA i trzykrotnie większą niż w przypadku pomarańczy ilość witaminy C. Po jego zastosowaniu cera jest zdecydowanie świeższa i rozjaśniona. Przy wrażliwej skórze może powodować podrażnienia, w przypadku cery suchej stosowałabym go tylko z naprawdę dobrze nawilżającym kremem. Świetnie spisuje się w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Przy stosowaniu częściej niż raz- dwa razy w tygodniu może powodować przesuszenie, a nawet delikatne łuszczenie się skóry. Przy drobnych rankach daje dość silny efekt pieczenia. Ze względu na dość duży jak na domowy kosmetyk efekt złuszczający dobrze rozjaśnia blizny potrądziwkowe, doskonale nadaje się też dla cery dojrzałej.
      Efekt peelingu enzymatycznego możemy wzmocnić lekkim masażem twarzy podczas jego zmywania.Pestki kiwi zachowają się wtedy jak peeleng mechaniczny. Podczas przygotowania dobrze jest go odsączyć, wtedy będzie lepiej się trzymał na twarzy, najlepiej stosuje mi się go na leżąco – wtedy mam pewność, że nie będzie ‘zjeżdżał’ ;)Po jego zmyciu polecam krem nawilżający – wchłonie się błyskawicznie, a poza tym nie pozwoli na przesuszenie się skóry.

  1. Ja, jak mnie najdzie, to robię sobie ten cytrynowo – cukrowy. Bardzo go lubię i używam na całe ciało. Zazwyczaj jednak nie chce mi się niczego samej przygotowywać, więc mam zawsze pod ręką peeling gotowy – morelowy z łupinkami orzechowymi – soraya so pretty. Warto go spróbować, bo jest wyjątkowo dobry.

    • Nie wiem jak współdziałają z cerą wrażliwą, ale na pewno nie polecałabym ich do stosowania przy cerze tłustej i ze skłonnością do trądziku. Cytrusy będą ją wysuszały, co będzie dawało chwilowy efekt poprawy, jednakże na dłuższą metę będzie to wzmagało produkcję łoju, a ten będzie się gromadził tworząc zaskórniki i zmiany trądzikowe.

  2. Od wielu lat do twarzy stosuję peeling z 4 tabletek (czystej) aspiryny, kilku kropli ciepłej wody i niecałej łyżeczki jogurtu naturalnego (bez cukru, im bardziej gęsty, tym lepiej trzyma się na twarzy). Tak przygotowaną maseczkę zostawiam na ok pół godziny, w międzyczasie stosuję wodę termalną, by nie dopuścić do jej zaschnięcia.
    Aspiryna to kwas acetylosalicylowy zaliczany do kwasów BHA i działa na zasadzie peelingu enzymatycznego, ale podczas zmywania z twarzy drobinkami aspiryny, które się nie rozpuściły wykonuję dodatkowo delikatny peelng mechaniczny.
    Działa oczyszczająco, antybakteryjnie i przeciwłojotokowo więc jest idealna dla cery tłustej, mieszanej, ze skłonnością do zaskórników i trądziku, chociaż jest na tyle delikatna, że nadaje się też do cer wrażliwych i naczynkowych. poza tym świetnie usuwa martwy naskórek i lekko rozjaśnia cerę, więc należy pamiętać też o kremie z filtrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular