W internecie można znaleźć tak naprawdę wszystko. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum internetowe i od razu można zobaczyć z jakimi problemami bardzo często zmagamy się. Jednym z nich jest nadwaga. Wiele osób sięga po drastyczne w skutkach, kontrowersyjne, niebezpieczne diety, żeby tylko poprawić swoją sylwetkę. Taka właśnie jest dieta ostatniej szansy przed którą chciałam Was dzisiaj bardzo ostrzec. 

Dieta ostatniej szansy jest dietą dr Linna wymyśloną w latach 70. Jej kaloryczność nie przekracza 800 kcal na dobę. Bardzo często jest ich nawet mniej. Wszystkie trzy posiłki opierają się na koktajlach białkowych. Koktajl wymyślony przez dr Linna- Prolinn, opiera się na białkach kolagenowych. Wiem co teraz sobie myślicie.  – czy te koktajle opierają się na rożnych resztkach mięsnych typu kości, skóra itp? Dokładnie tak jest! Wzbogacane są one o różne barwniki, aromaty, enzymy, których zadaniem jest zniwelować smak i zapach koktajlu.

Osoby, które stosowały dietę dr Linna chwalą się utrat wagi do 30 %. Zapominają jednak o tym, że szczupła sylwetka nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest zdrowie, dobre samopoczucie, a tego ta “dieta” nie daje. Jest ona tak uboga w składniki, że nie zapewnia naszemu organizmowi nawet podstawowych potrzeb. W tej diecie nie nie da się znaleźć żadnych pozytywów. Jest to jedna z najgorszych diet na świecie i jej twórca powinien zastanowić się nad losem osób, które ją stosowały i straciły przez to życie! Potwierdzone zostało, że te koktajle są po postu niebezpieczne!

Przygotowując dla Was ten wpis kilkakrotnie musiałam przerywać jego pisanie. Dieta ostatniej szansy jest jedną z najbardziej niebezpiecznych diet na świecie. Wypróbowało ją kilka milionów osób i niestety zdarzyły się przypadki śmiertelne w trakcie jej stosowania, a efekty uboczne dotknęły bardzo wielu osób. Za nic w życiu nikt z Was nigdy nie powinien jej stosować. To jest bezwartościowa głodówka, która nie dostarcza naszemu organizmowi potrzebnych składników. Jeżeli chcecie schudnąć, musicie robić to zdrowo! Sięganie po koktajle z kości, skóry na pewno nie są dobrym rozwiązaniem. Strzeżcie się tej diety i jeżeli kiedykolwiek o niej usłyszycie z ust znajomych, od razu wybijcie im ten pomysł z głowy.

Pozdrawiam serdecznie,

Dominika

1 KOMENTARZ

  1. Czytałam kiedyś o tej diecie. Według mnie dieta to przemyślane i zdrowe odżywianie a ta na pewno do takich nie należy. Dziwię się ludziom, którzy ją stosowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.