Dieta Diamondów nie należy do grona nowych diet wymyślonych na potrzeby rynku. Stworzona została w latach 80 przez Harveya i Marilyn Diamondów z Instytutu Zdrowia w Santa Monica. Jej autorzy zakładają, że można zrzucić zbędne kilogramy bez liczenia kalorii i restrykcyjnego podejścia do diety i treningów.

Dieta Diamondów – główne założenia

Jedną z najważniejszych zasad jest rozkład naszych posiłków, które powinny składać się 60% z węglowodanów, 30% z białek i 10% z tłuszczów. Taki rozkład dziennego zapotrzebowania ma zmusić nasz organizm do uzyskiwania energii z zmagazynowanego tłuszczu w naszym organizmie.

Dieta Diamondów opiera się na teorii, która zakłada, że w godzinach 12-20 powinniśmy jeść i trawić, od 20 do 4 w nocy trwa cykl przyswajania i wykorzystywania składników odżywczych, a od 4 do 12 w południe nasz organizm oczyszcza się. Co z tego wynika? Zdaniem autorów powinniśmy spożywać 3 główne posiłki i jeżeli jest taka potrzeba, przekąski między posiłkami: świeże owoce, soki. Główne posiłki powinny zostać uwzględnione od godziny 12 do 20.

Dieta wymaga od nas spożywania warzyw do każdego posiłku. Nie powinno się łączyć białka i skrobi. Dieta składa się głownie z warzyw i owoców (nie zaleca się spożywania bananów).  Dozwolone są jednak produkty zwierzęce i wybrane zboża w ograniczonej ilości w głównych posiłkach.

Jakie efekty przynosi Dieta Diamondów?

W pierwszym tygodniu stosowania diety można zrzucić po 0,5 kilograma dziennie. Oczywiście jest to spowodowane traceniem wody w organizmie. W następnych tygodniach możemy stracić około 1-2 kilogramów tygodniowa. UWAGA! Nie zaleca się stosowania diety dłużej niż miesiąc.

Podsumowując …

Dieta Diamondów nie należy do najzdrowszych diet na świecie. Mimo tego, że nie trzeba liczyć kalorii jest ona dość restrykcyjna. Jej zadaniem jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn i pozbycie się zalegającej wody. Stosując taką dietę nie jesteśmy w stanie w odpowiedni zadbać o nasz organizm. Dieta zawiera dużą ilość błonnika, co dla wielu osób może wiązać się z uczuciem zgagi.

Naszym zdaniem nie warto stosować tej diety chyba, że wcześniej skonsultujecie się z dietetykiem, który pomoże Wam podjąć decyzję czy jest ona dla Was odpowiednia.

Pozdrawiam,

Dominika

Poznaj również inne diety, które znajdziesz na moim blogu:

Dołącz do mnie na instagramie: kliknij tutaj

*** UWAGA! Przed zastosowaniem diet skontaktuj się ze swoim lekarzem, który określi Twój stan zdrowia i potwierdzi czy na pewno jest ona dla Ciebie odpowiednia. Nie ponosimy odpowiedzialności za stosowanie tej diety.***

Pozdrawiam,

Roksana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.