niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaCiekawostkiDieta 5:2 dr Mosleya - Efekt WOW bez dietetycznych wyrzeczeń?

Dieta 5:2 dr Mosleya – Efekt WOW bez dietetycznych wyrzeczeń?

Dieta 5:2 dr Mosleya nie jest czymś nowym. Pojawiła się już kilka lat temu. Opracował ją dziennikarz medyczny, dr Mosley. Dieta najlepiej przyjęła się w Wielkiej Brytanii i cieszyła się tam ogromnym uznaniem. Książkę pt. “Dieta 5:2 dr Mosleya” można kupić w Polsce. Dokonując zakupu przez Internet zapłacimy za nią niecałe 10,00 zł.

Dieta 5:2 dr Mosleya – na czym polega?

Dieta skradła serca tak wielu osób, gdyż jest niesamowicie prosta. Polega ona na tym, że przez 5 dni w tygodniu jemy normalnie. Normalnie, tzn. spożywamy posiłki o łącznej wartości wynoszącej około 1800 kcal. Przez kolejne dwa dni “pościmy”. Okres tych dni nazywany jest czasem głodówką, bo spożywamy wtedy jedynie po około 500 kcal dziennie. Są to wartości, które stanowią mniej więcej 1/4 dziennego zapotrzebowania, które zaleca się spożywać osobie dorosłej.

Dieta 5:2 nie zabrania spożywania ŻADNYCH produktów, jednak są pewne ograniczenia co do wielkości posiłków. Jej głównym założeniem jest racjonalne odżywianie połączone z postem. Ma to na celu przyzwyczajenie organizmu do jedzenia mniejszych porcji. Im mniej zjesz, tym większa szansa, że schudniesz. Nie ma znaczenia, w jakie dni przeprowadza się “post” podczas stosowania diety 5:2.

Według dr Mosleya, 2 dni głodówki w ciągu tygodnia pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksyn. Powoduje to także obkurczenie ścian żołądka, co prowadzi do zmniejszenia uczucia głodu. Potem, w ciągu 5 dni jedzenia dowolnych produktów szybciej się najadamy.

Oprócz redukowania wagi, dieta obniża poziom cholesterolu we krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca czy cukrzycy. Samo zdrowie!

Podstawą diety o nazwie 5:2 są ryby morskie (białe mięso). Dopuszczalne jest także spożywanie drobiu oraz warzyw. Należy spożywać dwa posiłki – śniadanie i kolację. Pomiędzy nimi powinna być przerwa (12 godzin). W między czasie zaleca się pić duże ilości wody. Dobrze jest, jeśli 2 dni postne nie następują od razu po sobie.

W ciągu tygodnia powinnien wystąpić ubytek wagi, ok. 0,5 kg. W miesiącu zatem możemy stracić 2 kg.

Autor diety zapewnia, że przez 5 dni w tygodniu można jeść wszystko czego dusza zapragnie. Nie trzeba stronić od przyjemności. Dziwna sytuacja, bo jak wiadomo zdrowiej jest spożywać produkty różnorodne, warzywa, owoce itd. Dr Mosley twierdzi jednak, że w miarę upływu czasu u osoby będącej na tej diecie rozwija się tzw. “żywieniowa” inteligencja, która pozwala dokonywać rozsądnych wyborów dietetycznych.

A jakie jest Wasze zdanie o tej diecie? Czy faktycznie dieta, która pozwala na jedzenie czegokolwiek w ciągu 5 dni przynosi oczekiwane efekty? Koniecznie dajcie znać. Czy jest ona zdrowa? Zdaniem dietetyków dieta ta do rozsądnych nie należy. Niektórzy są zdania, że może doprowadzić nawet do zaburzeń odżywiania, z czym się całkowicie zgadzam.

Przeczytaj również inne artykuły znajdujące się na tej stronie:

Dołącz do mnie na instagramie: kliknij tutaj

*** UWAGA! Przed zastosowaniem diet skontaktuj się ze swoim lekarzem, który określi Twój stan zdrowia i potwierdzi czy na pewno jest ona dla Ciebie odpowiednia. Nie ponosimy odpowiedzialności za stosowanie tej diety.***

Pozdrawiam,

Roksana

Roksana
Roksana
21-letnia studentka technologii cyfrowych, z zawodu technik żywienia, najbardziej lubiąca spędzać czas w kuchni tańcząc z garami (ewentualnie testować kosmetyki).
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular