Lubicie jogurty? Nie mówię oczywiście o tych “owocowych”, które nafaszerowane są masą dziwnych składników. Mam na myśli jogurty naturalne, które są bardzo zdrowe i naprawdę dobre!

Detoks jogurtowy od jakiegoś czasu uznawany jest za doskonały sposób, szybkiej utraty wagi. Ta dieta podobno została wymyślona po to, aby można było schudnąć bez konieczności odmawiania sobie wielu produktów, także tych smacznych. Podobno największą zaletą detoksu jogurtowego jest jego bezpieczeństwo.

Co jemy podczas diety jogurtowej i jak wygląda nasze menu?

Przede wszystkim dużo witamin, łatwo przyswajalne białko, wapń i fosfor. Wolno nam także spożywać pieczywo, warzywa i owoce. Dieta jogurtowa wyklucza jednak czerwone mięso i tłuste ryby. Efekty są widoczne bardzo szybko, bo już w ciągu 3 dni od rozpoczęcia diety możemy doświadczyć uczucia “lekkości” i dobrego humoru.

Dieta jogurtowa jest bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie naszego organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Zalety spożywania jogurtów podczas diety jogurtowej:

  • mają malutko kalorii – można spożywać je bez przykrych konsekwencji w formie przekąski między głównymi posiłkami.
  • zawierają dużo wapnia, które jest niezbędne do budowy kości i zębów jak i utrzymania równowagi masy kostnej,
  • są źródłem witaminy A,B1 i B2, które wzmacniają odporność, regulują przemianę materii, minimalizują zmęczenie,
  • zawierają łatwo przyswajalne białko, niezbędne w procesie budowy komórek.

Co jeść na śniadanie? Np. mały jogurt naturalny z muesli lub otrębami, dwie kromki chleba z szynką z kurczaka, jabłko i mały jogurt.

Jako dodatek do obiadu dobrą opcją, są pomidory z jogurtem, różne surówki z dodatkiem jogurtu, czy sosy robione na jego bazie.

Na kolację można spożywać twarożek z jogurtem, jogurt z pokrojonym w plasterki kiwi, chłodnik litewski z jogurtem i jajkiem czy sałatki z jogurtem.

Podczas trwania diety należy wypijać przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie.

Jeszcze jedną zaletą detoksu jogurtowego jest to, że jest on raczej tanią dietą. Dodatkowo jedynie niewielki odsetek osób, które stosowały dietę jogurtową skarży się na efekt jo-jo. Niestety – wiele dziewczyn twierdzi, że jest ona monotonna.

Co myślicie o takim rodzaju diety? Jeśli tak jak ja, uwielbiacie jogurty naturalne to myślę, że takie żywienie, jakie zaleca nam dieta jogurtowa nie byłoby dla Was trudne ale czy na pewno zdrowe dla naszego organizmu? Niech każda z Was sama sobie na to opowie.

Pozdrawiam,

Roksana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.