niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaTreningJak ćwiczyćAntiGravity Fitness czyli ćwiczymy do góry nogami!

AntiGravity Fitness czyli ćwiczymy do góry nogami!

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie jednemu z nowych trendów w fitnessie (choć na świecie znane już dość długo, u nas dopiero debiutują), a mianowicie ćwiczeniom podczas których… pokonujemy grawitacje i ćwiczymy z głową w dół. Jest to świetna opcja dla osób poszukujących nowych wrażeń, znudzonych standardowymi zestawami ćwiczeń.

Znalezione obrazy dla zapytania AntiGravity Joga

AntiGravity Fitness to zajęcia zaprojektowane początkowo przez Christophera Harrisona, tancerza powietrznego i gimnastyka. Poszukiwał on dla siebie atrakcyjnej formy zajęć, która odciążać będzie stawy. Stworzył on obszerny program ćwiczeń, idealny dla osób chcących poprawić sylwetkę, kondycję, ale i również stan zdrowia.

Ćwiczenia wykonywane są w odciążeniu, trening zawiera w sobie ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Wiele pozycji zaczerpniętych jest z jogi, pilatesu, akrobatyki czy tańca. Trening świetnie wpływa na kręgosłup dekompresując go, pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki i postawy ciała.

Znalezione obrazy dla zapytania AntiGravity Joga

Trening odbywa się na specjalnych hamakach powietrznych AntiGravity. Podwieszane są one pod sufitem, wykonane są z bardzo trwałego materiału strukturalnego. Dzięki temu ćwiczenia mogą przypominać jogę wykonywaną na miękkim trapezie. Hamak umożliwia wykonywanie ciekawych ewolucji powietrznych oraz szybkie zmiany pozycji. Zajęcia trwają około półtorej godziny. Pozycja z głową w dół pozwala na poprawę pracy układu krążenia, nerwowego. Dodatkowo z organizmu szybciej wydalane są toksyny, a sam trening powoduje uwalnianie dużych ilości hormonów szczęścia.

Zajęcia odbywają się w grupach o różnym stopniu zaawansowania, dlatego też każdy może znaleźć coś dla siebie. Na początkujących grupach wykonywane są proste figury, nim wyższe zaawansowanie tym ewolucje stają się trudniejsze, aż do typowo akrobatycznych.

Regularny trening pozwala na zaobserwowanie zmian nie tylko w swoim ciele. Spalamy kalorie, ale także uelastyczniamy mięśnie i więzadła, wzmacniamy je, zwiększamy zakresy ruchów w poszczególnych stawach. Zwiększamy również swoją świadomość kinestetyczną (czucia własnego ciała), rozluźniamy się i odprężamy zapominając o stresach dnia codziennego. Wzmacniamy aktywność naszych receptorów, co prowadzi do lepszego działania zmysłów, możliwości lepszego skupienia i poprawy “bystrości” umysłu. Nabywamy również nowe umiejętności, doświadczenia. Trening przeciwwskazany jest u osób chorych na serce, kobiet ciężarnych, osób z jaskrą lub niedawno odbytymi zabiegami chirurgicznymi.

Mam nadzieję, że ćwiczenia te choć trochę Was zainteresowały, według mnie są bardzo interesujące, może akurat ktoś odnalazł dla siebie nową alternatywę? A może ćwiczyłyście/ćwiczycie AntyGravity? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach :)!

Pozdrawiam,

 

facebook-profile-picture
NelehFly
Magistrantka wychowania fizycznego, była zawodniczka LA i siatkówki, manager sportu, trener personalny i instruktor sportów :) Od dziecka kocham ruch, interesuje się również żywieniem i suplementacją, fotografią oraz psychologią w sporcie :)
RELATED ARTICLES

5 KOMENTARZE

  1. Zainteresowały to mało powiedziane, teraz marzę by uczestniczyć na zajęciach AntiGravity 😀 Mam nadzieję, że te ćwiczenia będą rozpowszechniane. Jeśli występowałyby w jak największej ilości fitness clubów, wiele osób pokochałoby aktywność fizyczną, a miłośnicy sportu mieliby okazję rozwinąć swój plan treningowy 😉

    • U nas w kraju na szczęście powoli pojawiają sie w ofercie coraz większej ilości klubów fitness, także mam nadzieję że już niebawem będą dostępne dla każdego 🙂

  2. Wow brzmi ciekawie, szkoda że w moim regionie nie widziałam jeszcze takiej oferty:( zastanawiam się jednak czy aby na pewno potrafiłaby sobie z takimi ćwiczeniami poradzić osoba początkująca, przecież wymaga to dużej siły mięśni, żeby tak ciało utrzymać nad ziemią. Mimo to lubię próbować nowych rzeczy i fajnie byłoby móc uczestniczyć w takich zajęciach, może za jakiś czas będę miała okazję:))

  3. Interesujące ćwiczenia! Świetnie, że pojawiają się nowe inicjatywy, które zachęcają do uprawiania sportu kolejne (chociażby te ciekawskie 😉 ) osoby! 🙂
    Pozdrowienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular